Obsypana nagrodami aktorka oddała na aukcję swoją kreację ze Złotych Globów

Phoebe Waller-Bridge została wielokrotnie nagrodzona za główną rolę w serialu „Fleabag” (fot. David Crotty/Patrick McMullan via Getty Images)

Efektowny garnitur, w którym Phoebe Waller-Bridge pojawiła się na ceremonii rozdania Złotych Globów, został sprzedany na aukcji charytatywnej za 40 tys. dolarów australijskich. Aktorka przekazała zysk organizacjom niosącym pomoc trawionej przez pożary Australii.

Lewis Hamilton dał 500 tys. dolarów dla ofiar pożarów w Australii

Środowisko sportowe wspiera walkę z pożarami w Australii i pomaga ofiarom żywiołu. Brytyjski mistrz świata Formuły 1 Lewis Hamilton przeznaczył pół...

zobacz więcej

Trwające od października pożary to jedna z największych katastrof w historii Australii. Eksperci szacują, że w płomieniach zginęły miliony zwierząt. Teraz wschodnie wybrzeże Australii nawiedzają ulewy, które gaszą ogień, ale mogą być przyczyną powodzi.

W pomoc dla ofiar żywiołu zaangażowało się wiele gwiazd, które wykorzystują swoją popularność do tego, by skłaniać fanów do wsparcie dotkniętego kataklizmem kontynentu.

Temat ten został wielokrotnie przywołany ze sceny podczas tegorocznej ceremonii wręczenia Złotych Globów. Joaquin Phoenix, Cate Blanchett, Jennifer Aniston i Patricia Arquette w swoich przemowach poruszyli kwestie związane z tragicznymi wydarzeniami w Australii, a także zwrócili uwagę na problem kryzysu klimatycznego.

Wiele sławnych osób, jak Chris Hemsworth, Nicole Kidman czy Pink, postanowiło także przekazać pokaźne sumy pieniędzy na rzecz organizacji charytatywnych, które niosą pomoc ofiarom pożarów. Wesprzeć owe działania postanowiła również gwiazda serialu „Fleabag”, Phoebe Waller-Bridge.

Aktorka i scenarzystka oddała na charytatywną aukcję garnitur projektu Ralph&Russo. Wykonany na zamówienie dwuczęściowy zestaw składa się ze spodni-cygaretek i marynarki z jedwabną klapą. Całość wyróżnia się geometryczną, czarno-złotą tasiemkową aplikacją oraz koronką Chantilly, z której komplet został uszyty.

Gwiazdy tenisa zebrały 5 mln dolarów na walkę z pożarami w Australii

Prawie 5 mln dolarów zebrali czołowi tenisiści podczas meczu pokazowego i towarzyszących mu akcji charytatywnych w Melbourne. Impreza poprzedzająca...

zobacz więcej

– Jestem bardzo podekscytowana, że ten oszałamiający, jedyny w swoim rodzaju strój, stworzony przez australijskich geniuszy marki Ralph & Russo, będzie kontynuował swoją podróż i miał w swój udział w akcji niesienia pomocy. Jeśli pieniądze zebrane na aukcji mogą pomóc w walce z katastrofą w Australii, pozytywny wpływ tego garnituru będzie znacznie większy niż szczęście, jakie przyniósł mi na gali Złotych Globów – stwierdziła Waller-Bridge.

Gwiazda postanowiła podzielić dochody ze sprzedaży garnituru między trzy organizacje charytatywne. Pieniądze trafią do Australijskiego Funduszu Red Cross Disaster Relief & Recovery Fund, który niesie pomoc ekipom ratunkowym Czerwonego Krzyża, a także do WIRES Wildlife Rescue Emergency Fund i Wildlife Victoria, działających na rzecz odnowy gatunków australijskich dzikich zwierząt.

W oficjalnym oświadczeniu projektanci marki powiedzieli, że są zachwyceni decyzją Waller-Bridge.

– Jako że pochodzimy z Australii, a wielu członków naszych rodzin wciąż mieszka w tym regionie; z ciężkim sercem słuchamy doniesień o strasznych pożarach, które ogarniają ogromne obszary naszej ojczyzny. Ponieważ Australia pozostaje blisko naszych serc, cieszymy się, że możemy stanąć ramię w ramię z Phoebe, aby wesprzeć działania pomocowe w ramach tej wyjątkowej aukcji – powiedzieli projektanci.źródło:
Zobacz więcej