Greta Thunberg w Davos. Narzeka, że nic się nie zmieniło

Greta Thunberg tym razem o klimat walczyła w Davos (fot. PAP/EPA/GIAN EHRENZELLER)

Greta Thunberg ogłosiła przed zgromadzoną w Davos elitą gospodarczą i polityczną, że „praktycznie nic nie zrobiono dla klimatu”. Nastoletnia szwedzka aktywistka narzeka, że nic się nie zmieniło po wielu miesiącach mobilizacji młodych ludzi na całym świecie.

Greta Thunberg odwiedziła Polskę, by wystąpić na tle elektrowni. Nie wpuścili jej

Szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg kilka dni temu odwiedziła Bełchatów w woj. łódzkim. Nastolatka nagrała swoje wystąpienie na tarasie...

zobacz więcej

– Klimat i środowisko to dziś gorący temat, ale w praktyce nic nie zostało zrobione. Emisje CO2 nie zmniejszyły się – stwierdziła Thunberg przed otwarciem Światowego Forum Gospodarczego w Szwajcarii.

– Nie mogę narzekać na to, że nie jestem wysłuchiwana – powiedziała nastolatka podczas sesji panelowej zatytułowanej „Tworzenie zrównoważonej ścieżki w kierunku wspólnej przyszłości”. Greta dodała jednak, że „głos młodych ludzi nie jest w centrum rozmowy” o klimacie, a powinien być.

Podkreśliła, że walka ze zmianami klimatu będzie wymagać nie tylko wzrostu ogólnej świadomości. – To dopiero początek. Bez traktowania tego jako prawdziwego kryzysu nie będziemy mogli go rozwiązać – zapowiedziała Thunberg.

źródło:
Zobacz więcej