Strzały podczas kolędy. Policja szuka napastnika

Jeden z księży został poszkodowany, ale nic nie zagraża jego życiu (fot. arch.PAP/Lech Muszyński)

Nieznany sprawca strzelał do trzech księży z parafii Świętej Rodziny w Rzeszowie podczas kolędy na jednym z osiedli w tym mieście. Strzały padały za każdym razem, gdy obok bloku przechodzili księża wraz z ministrantami. Sprawę bada policja.

Agresja w internecie przybiera na sile. „Trzeba z nią walczyć”

Co drugi nastolatek przyznaje, że doświadczył agresji w internecie. To pokazuje, z jak poważnym problemem mamy do czynienia i każda kampania, która...

zobacz więcej

– Były to trzy incydenty, do trzech księży oddano strzały. Jeden z księży został poszkodowany, ale nic nie zagraża jemu życiu – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info nadkomisarz Adam Szeląg z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

– Teraz badamy sprawę i ustalamy sprawców. Zdarzenie miało miejsce 18 stycznia ok. 15:00. Zostaliśmy powiadomieni o tym przez osoby pokrzywdzone – poinformował oficer. Proboszcz nie wskazuje konkretnego mieszkańca.

– Padło kilka strzałów z wiatrówki w kierunku księży. O sytuacji dowiedziałem się dopiero po tym, jak księża wrócili z kolędy – przekazał ksiądz w rozmowie z portalem Nowiny24.pl.

Sprawę poruszono także na facebookowej grupie Sąsiedzi Rzeszów, zrzeszającej mieszkańców Rzeszowa.

„Witam sąsiedzi. Jest ktoś może w posiadaniu informacji nt. chodzenia księdza z ministrantami po kolędzie na osiedlu Krakowska Południe, a dokładniej afery z tym związanej? Rzekomo ksiądz wraz z ministrantami zostali pogonieni z jednego z bloków przy użyciu prawdziwej broni palnej i strzałów... większość osiedla tym żyje, a chciałbym dowiedzieć się więcej. Ktoś coś?” - czytamy w poście napisanym w poniedziałek przez Franka Hoffmana.

źródło:
Zobacz więcej