Kontakt do niezrzeszonego senatora Gawłowskiego. Podał maila Platformy

„Wszystko jasne – niezrzeszony, ale jednak Platforma” (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Senator niezrzeszony Stanisław Gawłowski – wcześniej poseł PO i sekretarz generalny tej partii – na stronach internetowych Senatu przedstawił w formularzu kontaktowym maila – koszalińskiej Platformy Obywatelskiej. „Wszystko jasne – niezrzeszony, ale jednak Platforma” – komentuje senator PiS Marek Pęk.

Gawłowski jest senatorem niezrzeszonym podobnie jak były szef Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski, senator Lidia Staroń i senator Wadim Tyszkiewicz.

W formularzu kontaktowym na stronach Senatu polityk podał maila, pod którym można się z nim skontaktować. Zwrócono uwagę, że mimo, iż jest senatorem niezrzeszonym, przedstawił adres koszalińskiej Platformy Obywatelskiej.

Sikorski: Jeśli ktoś dokona mordu politycznego, współodpowiedzialnymi będą prezes PiS i TVP

Jeśli znowu jakiś niepoczytalny człowiek dokona mordu politycznego, to współodpowiedzialność za to ponosił będzie prezes Kurski i ten, kto dał mu...

zobacz więcej

Dla Gawłowskiego, czterokrotnie wybieranego na posła, wiceministra środowiska w rządzie PO-PSL, byłego sekretarza generalnego PO, jest to pierwsza kadencja w Senacie. Gawłowski jest członkiem PO, choć o mandat senatora ubiegał się z własnego komitetu – KWW Demokracja Obywatelska.

Ruszając z kampanią wyborczą polityk tłumaczył, że startuje samodzielnie do Senatu, bo nie chce, by „ataki PiS” na niego w jakikolwiek sposób obciążały jego przyjaciół z Koalicji Obywatelskiej, z szeroko rozumianej opozycji. Jednocześnie zaznaczył, że ani KO się od niego nie odcięła, ani on nie odciął się od niej.

Gawłowski jest jednym z oskarżonych w tzw. aferze melioracyjnej, m.in. o przestępstwa o charakterze korupcyjnym i pranie brudnych pieniędzy. Chodzi o nieprawidłowości przy 26 inwestycjach realizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Proces ma ruszyć we wtorek.

źródło:
Zobacz więcej