RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sikorski: Jeśli ktoś dokona mordu politycznego, współodpowiedzialnymi będą prezes PiS i TVP

Sikorski obarczył już winą za morderstwa, których nie dokonano (fot. arch.PAP/Tytus Żmijewski)
Sikorski obarczył już winą za morderstwa, których nie dokonano (fot. arch.PAP/Tytus Żmijewski)

Jeśli znowu jakiś niepoczytalny człowiek dokona mordu politycznego, to współodpowiedzialność za to ponosił będzie prezes Kurski i ten, kto dał mu ten instrument szczucia Jarosław Kaczyński – powiedział w TVN europoseł Platformy Obywatelskiej Radosław Sikorski.

Co oglądał morderca Adamowicza? Fake news Czuchnowskiego i Bodnara

– Skazani odbywający karę w Zakładzie Karnym w Malborku nie mogli oglądać stacji TVP Info – powiedział portalowi tvp.info mjr Bartłomiej Turbiarz z...

zobacz więcej

Były szef polskiej dyplomacji w rządzie Donalda Tuska był gościem stacji TVN. W rozmowie z Moniką Olejnik odniósł się do sprawy zamordowania przez Stefana W. podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku prezydenta miasta Pawła Adamowicza.

Jak mówił Radosław Sikorski, „było już wieszanie na szubienicach”. – Wiemy, co niezrównoważony człowiek, najpierw mówiąc do kogoś: „niech żyje PiS”, potem krzycząc przeciwko PO, zrobił w Gdańsku rok temu – mówił europoseł.

Dalej oznajmił, że chce oświadczyć, że „jeśli znowu jakiś niepoczytalny człowiek wykona mord polityczny, to współodpowiedzialność za to ponosił będzie prezes (TVP Jacek – przyp. red.) Kurski i ten, kto dał mu ten instrument szczucia (prezes PiS – przyp. red.) Jarosław Kaczyński – mówił polityk.

źródło:
Zobacz więcej