RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rusza proces ws. afery melioracyjnej. Jednym z oskarżonych senator Gawłowski

W szczecińskim Sądzie Okręgowym ma się rozpocząć proces w sprawie tzw. afery melioracyjnej, dotyczącej nieprawidłowości przy 26 inwestycjach realizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Na ławie oskarżonych zasiądzie ponad 20 osób, w tym senator Stanisław Gawłowski.

Sędzia, który będzie orzekał ws. Gawłowskiego, przemawiał na proteście w Szczecinie

Podczas protestów przeciwko zmianom w sądownictwie, który odbył się w Szczecinie, przemawiał sędzia Grzegorz Kasicki, który będzie orzekał w...

zobacz więcej

Według Prokuratury Krajowej Gawłowski, gdy pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska w rządach PO-PSL, przyjął jako łapówki co najmniej 733 tys. zł w gotówce, dwa zegarki o łącznej wartości 26 tys. zł i apartament w Chorwacji.

Miał też nakłaniać przedsiębiorcę do wręczenia co najmniej 200 tys. zł łapówki dyrektorowi Zarządu Melioracji. Śledczy postawili mu także zarzuty „prania pieniędzy”, ujawnienia informacji niejawnej oraz plagiatu pracy doktorskiej.

Akt oskarżenia trafił do sądu na początku lipca ub.r. Liczy ponad 1100 stron, objęto nim 32 osoby, które zostały oskarżone w sumie o 94 czyny – najpoważniejsze dotyczą łapownictwa i tzw. prania brudnych pieniędzy. Osiem osób złożyło wnioski o dobrowolne poddanie się karze i ich wątek został wyłączony do rozpoznania przez sąd rejonowy.

źródło:
Zobacz więcej