RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Znów ostrzał rakietowy Zielonej Strefy w Bagdadzie

Rakiety wystrzelono z dzielnicy Zafaranijah pod Bagdadem (fot. PAP/EPA/STR)

Trzy rakiety typu Katiusza spadły w poniedziałek późnym wieczorem na dzielnicę rządowo-dyplomatyczną w stolicy Iraku Bagdadzie, zwaną potocznie Zieloną Strefą – poinformowały lokalne źródła policyjne.

Eksplozje w Bagdadzie w „zielonej strefie”

Dwie lub trzy rakiety typu Katiusza spadły w środę późnym wieczorem w Bagdadzie, na dzielnicę rządowo-dyplomatyczną, zwaną potocznie Zieloną...

zobacz więcej

Rakiety wystrzelono z dzielnicy Zafaranijah pod Bagdadem. Dwie z nich spadły w pobliżu ambasady USA. Agencja Reutera informuje, że nikt nie zginął.

Silnie ufortyfikowana Zielona Strefa powstała w 2003 r. Obejmuje obszar 10 km kwadratowych. Znajduje się tu wiele urzędów państwowych i zagranicznych ambasad, w tym USA oraz Wielkiej Brytanii. Na terenie tej drugiej swoją siedzibę ma również ambasada RP.

Sytuacja wokół Iraku zaostrzyła się na początku stycznia, gdy w amerykańskim ataku zginął główny irański dowódca wojskowy generał Ghasem Sulejmani. Iran odpowiedział ostrzałem rakietowym irackich baz, w których znajdowali się żołnierze USA. W ataku z 8 stycznia 11 amerykańskich żołnierzy zostało niegroźnie poszkodowanych.

źródło:
Zobacz więcej