RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rzeczniczka PiS: Działania Pawła Juszczyszyna są niegodne sędziego

Postawa sędziego Pawła Juszczyszyna pokazuje, że bardzo mu się spodobała taka rola happenera. Lubi robić happeningi polityczne, a to są zachowania absolutnie niegodne, a przede wszystkim niedozwolone – powiedziała w programie „O tym się mówi” Anita Czerwińska, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości. Jak podkreśliła, sędziowie nie mogą prowadzić jakiejkolwiek działalności politycznej.

Juszczyszyn pojedzie do Sejmu. Będzie oglądał listy poparcia do KRS

Sąd Okręgowy w Olsztynie zarządził oględziny zgłoszeń oraz list osób popierających kandydatów na członków Krajowej Rady Sądownictwa – poinformował...

zobacz więcej

Sympatyzujący z opozycją sędzia Paweł Juszczyszyn pojedzie do Kancelarii Sejmu, aby osobiście przejrzeć listy osób popierających kandydatów na członków Krajowej Rady Sądownictwa . To kancelaria zaproponowała przyjazd Juszczyszynowi.

Oględziny dokumentów mają się odbyć 21 stycznia w siedzibie Kancelarii Sejmu. Zarządzenie o wystawieniu sędziemu Juszczyszynowi delegacji podróży służbowej do Warszawy wydał wiceprezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Krzysztof Krygielski.

Zdaniem Anity Czerwińskiej sędziemu bardzo spodobała się popularność, którą zdobył w ostatnim czasie. – Nie zaspokaja go, jak widać, tylko sala posiedzeń Sądu, gdzie jest miejsce dla sędziego. Sędzia Juszczyszyn postanowił pójść dalej. Ten błysk fleszy to coś, co bardzo mu się podoba – powiedziała. Dodała, że te działania to „kolejny etap podgrzewania nastrojów” oraz „rozpętywania anarchii i chaosu”.

– Widać pewne wzmożenie aktywności sędziów, którzy nie chcą się pogodzić z oczekiwaną przez społeczeństwo reformą wymiaru sprawiedliwości – stwierdziła Czerwińska. Jak dodała, Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza mimo tego zejść z obranej drogi.

– To jest coś, na co umówiliśmy się z Polakami przed wyborami. Także podczas poprzedniej kadencji wielokrotnie spotykaliśmy się z takimi deklaracjami, postulatami od obywateli, którzy odwiedzają nasze biura poselskie – oznajmiła Czerwińska.

– Bardzo często przychodzą osoby ze swoimi konkretnymi sprawami. Z nich wyziera ogromna krzywda uczyniona właśnie przez patologie wymiaru sprawiedliwości. I te osoby niestety muszą się już pogodzić ze swoim losem – powiedziała rzeczniczka PiS.

Polityk odniosła się również do wpisu sędziego Sądu Okręgowego w Poznaniu Jarosława Ochockiego, który stwierdził, że Andrzej Duda jest „złym człowiekiem, marnym prezydentem, ziejącym nienawiścią w imię swoich doraźnych i partyjnych, politycznych celów”.

– Prezydent Andrzej Duda swoją prezydenturą, przez te pięć lat udowodnił, że słucha Polaków. Nie tylko ich słucha, ale słyszy te wszystkie oczekiwania. Także odpowiedział on tylko i wyłącznie na tą potrzebę, oczekiwanie społeczne, żeby wymiar sprawiedliwości był sprawiedliwy nie tylko z nazwy – wyjaśniła Czerwińska.

źródło:
Zobacz więcej