Raport

Epidemia koronawirusa

Znana jest data pogrzebu sędziego Trybunału Konstytucyjnego

Sędzia Grzegorz Jędrejek zmarł 19 stycznia w wieku 46 lat (fot. arch. PAP/Rafał Guz)

Uroczystość pogrzebowa sędziego Trybunału Konstytucyjnego Grzegorza Jędrejka odbędzie się w czwartek w miejscowości Garbów-Cukrownia – podał na swojej stronie Trybunał Konstytucyjny.

Rzeczniczka Lewicy żartuje po śmierci sędziego TK: „Klątwa Dublera”. Internauci oburzeni

„To wygląda na Klątwę Dublera” – tymi słowami rzeczniczka Lewicy, Anna-Maria Żukowska skomentowała informację o śmierci sędziego Trybunału...

zobacz więcej

Pogrzeb odbędzie się o godz. 12 w Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny przy ul. Jana Pawła II 6 w miejscowości Garbów-Cukrownia w woj. lubelskim.

Ponadto w siedzibie Trybunału Konstytucyjnego we wtorek od godz. 12 zostanie wystawiona księga kondolencyjna ku czci zmarłego. Wpisu do księgi będzie można dokonać do dnia pogrzebu.

„Jesteśmy pogrążeni w smutku. Odszedł wybitny prawnik, wspaniały człowiek, niezłomny sędzia, przyjaciel. Odchodzi kolejny sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Proszę wszystkich o czas spokoju i refleksji” – przekazała w związku z jego śmiercią prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska.

Grzegorz Jędrejek zmarł w niedzielę rano, miał 46 lat.

W 1997 r. ukończył studnia prawnicze, a w 1998 r. studia historyczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 2002 r. uzyskał stopień doktora, a w 2011 r. obronił pracę habilitacyjną. Był asystentem i adiunktem na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W latach 2003-17 pracował w Biurze Studiów i Analiz Sądu Najwyższego. Od 2005 r. był zatrudniony na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Od 2012 r. był profesorem nadzwyczajnym UKSW i kierownikiem Katedry Postępowania Cywilnego.

W lutym 2017 r. został wybrany przez Sejm na sędziego TK; ślubowanie złożył 27 lutego 2017 r. W kwietniu 2019 r. został powołany w skład Państwowej Komisji Wyborczej.

źródło:

Zobacz więcej