RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Błaszczak: Hołownia to inne wydanie układu, który rządził Polską od lat

Szymon Hołownia wziął sobie na doradcę gen. Mirosława Różańskiego (fot. PAP/Piotr Polak)

Szymon Hołownia to inne wydanie układu, który rządził Polską od lat – powiedział wiceprezes PiS, minister obrony Mariusz Błaszczak. Według niego świadczy o tym współpraca kandydata z byłym dowódcą generalnym gen. Mirosławem Różańskim.

Generał Różański został doradcą Szymona Hołowni

Generał Mirosław Różański będzie koordynował pracę mojego zespołu ds. bezpieczeństwa narodowego i zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi –...

zobacz więcej

Hołownia, który zamierza startować w wyborach prezydenckich, poinformował, że gen. rez. w st. spocz. Mirosław Różański, który w 2017 r. odszedł z wojska, będzie koordynatorem prac zespołu ds. bezpieczeństwa narodowego i zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi.

– Generał Różański został powołany za czasów rządów koalicji PO-PSL. Ustanowienie pana generała jako doradcy Hołowni jest dowodem, że pan Hołownia to jest inne wydanie, ale tego samego układu, który przez osiem lat Polską rządził, a można powiedzieć, że z małymi wyjątkami rządził od 1989 r. – powiedział Mariusz Błaszczak w internetowej Telewizji wPolsce.

Dodał, nawiązując do działalności Janusza Palikota, że „to środowisko najpierw próbowało pójść na lewo, a teraz próbują pójść na prawo, bo może w tej grupie społecznej szukają poparcia”.

– Ale widać, że to jest wszystko sztuczne – ocenił. – Chodzi o to samo – o powrót do władzy; nie żeby zmieniać Polskę, tylko żeby było tak, jak było – stwierdził Błaszczak.

Opowiedział się też za reelekcją prezydenta Andrzeja Dudy, mówiąc, że jego „obecność w całym procesie dobrej zmiany, który następuje w Polsce od 2015 r., jest niezwykle istotna”.

– To dzięki panu prezydentowi wszystkie najważniejsze projekty społeczne, gospodarcze, ale także dotyczące obronności zostały zrealizowane. Jeżeli chcemy kontynuować zmiany, to pan prezydent Duda jest gwarantem przeprowadzania dalej tych zmian. Tylko w tym duecie – rząd PiS i prezydent Andrzej Duda - możemy osiągnąć sukces – mówił Błaszczak.

źródło:
Zobacz więcej