RAPORT

Wojna na Ukrainie

Marilyn Monroe z 6 tys. kryształków Swarovskiego. Policja odzyskała skradziony obraz

Wart około 7 tys. zł wizerunek słynnej aktorki został skradziony z galerii artystycznej w marcu ubiegłego roku (fot. Policja)
Wart około 7 tys. zł wizerunek słynnej aktorki został skradziony z galerii artystycznej w marcu ubiegłego roku (fot. Policja)

Policjanci z Gliwic odzyskali skradziony w zeszłym roku obraz z wizerunkiem Marilyn Monroe, wykonany z 6 tys. kryształków Swarovskiego. Podejrzanego o współudział zatrzymano w jego mieszkaniu, gdzie na jednej ze ścian wisiał poszukiwany obraz.

Rosja nadal nie zwróciła zrabowanych w Polsce dzieł

Na skutek działań ZSRS ucierpiała polska kultura – przypomina Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Wskazano, że oddziały NKWD rekwirowały dzieła...

zobacz więcej

Informację o zatrzymaniu drugiej osoby zamieszanej w tę kradzież i odzyskaniu obrazu przekazała gliwicka policja.

Wart około 7 tys. zł wizerunek słynnej aktorki został skradziony z galerii artystycznej w marcu zeszłego roku. Obu mężczyzn zarejestrowały wówczas kamery sklepowego monitoringu.

Pierwszy ze sprawców, po publikacji wizerunku i dzięki pomocy internautów, wpadł w ręce policji jeszcze w 2019 r. – Nie chciał zdradzić swojego wspólnika i twierdził, że drugi z mężczyzn był tylko przypadkowo spotkanym kierowcą, z którym podjechał pod sklep – podali policjanci z Gliwic.

Kryminalni nie dali jednak za wygraną. W wyniku śledztwa ustalili i namierzyli drugiego podejrzanego, którym okazał się 60-letni zabrzanin. Gdy stróże prawa odwiedzili go w jego mieszkaniu, na jednej ze ścian zauważyli skradziony obraz z aktorką. Mężczyznę zatrzymano.

Śledczy przedstawili 60-latkowi zarzut paserstwa. W trakcie przesłuchania zabrzanin przyznał się do zarzutu tłumacząc, że sprawca kradzieży zaproponował mu odkupienie skradzionego obrazu za niewygórowaną kwotę - 250 zł. Za umyślne paserstwo grozi mu do pięciu lat więzienia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej