Bił 2-letnią siostrzenicę kijem od szczotki. Dziecko ma złamaną kość czaszki

19-latek został aresztowany na trzy miesiące (fot. Policja śląska)

Policjanci z Lublińca zatrzymali 19-latka, który najpierw groził swojej siostrze, że ją zabije, a następnie kijem uderzył w głowę jej 2-letnią córkę. Dziecko ze złamaną kością czaszki trafiło do szpitala. Napastnik usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa; grozi mu dożywocie.

Dramat na studniówce. Nie żyje nauczycielka

Podczas studniówki w technikum w powiecie aleksandrowskim doszło do tragedii. Jedna z nauczycielek zasłabła, mimo podjętej reanimacji zmarła.

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek ok. godz. 21, ale śląska policja poinformowała o nim dopiero teraz. Z ustaleń śledczych wynika, że nastolatek był pijany, gdy przyszedł do domu siostry i groził jej śmiercią.

Kilkukrotne ciosy kijem od szczotki w głowę 2-letniej dziewczynki spowodowały poważne obrażenia głowy. Dziecko ze złamaną kością czaszki trafiło do szpitala.

Napastnik został zatrzymany jeszcze tego samego dnia na terenie Lublińca.

Po zebraniu materiału dowodowego prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty usiłowania zabójstwa dziecka oraz kierowania gróźb pozbawienia życia w stosunku do siostry. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec zatrzymanego tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

19-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej