Seniorzy pomogli zatrzymać mężczyznę podającego się za policjanta

Do sądu w Łodzi trafił wniosek o areszt dla 23-latka (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki)

Do sądu w Łodzi trafił wniosek o areszt dla 23-latka, który usłyszał zarzuty dokonania i usiłowania oszustwa metodą „na policjanta”. Mężczyzna miał wyłudzić blisko 72 tys. zł, 1 tys. euro i biżuterię. W jego zatrzymaniu pomogli czujni seniorzy.

Rzucił się z siekierą na ratowników medycznych. Zaatakowani odnieśli rany

Mężczyzna, któremu pogotowie miało udzielić pomocy, rzucił się na ratowników. Trafił do aresztu – grozi mu nawet 10 lat więzienia. W starciu z nim...

zobacz więcej

Jak przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania, 17 stycznia policja została zaalarmowana przez mieszkankę bloku przy ul. Wyszyńskiego, że jej 81-letni sąsiad prowadzi rozmowę telefoniczną z osobą, która podaje się za funkcjonariusza CBŚ.

Do wskazanego mieszkania natychmiast skierowany został patrol policji. Śledczy ustalili, że podczas rozmowy z młodym mężczyzną 81-latek poinformował go, że ma w domu złotówki, euro i biżuterię na łączną kwotę 30 tys. złotych.

– Rozmówca namawiał go do zdeponowania tej gotówki, gdyż posiada pewne informacje, iż grupa przestępcza ma zamiar go okraść. Nakazał wyrzucenie gotówki przez okno, jednak starszy mężczyzna odmówił z uwagi na stan zdrowia. Rozmówca zdecydował się przyjść do domu 81-latka. Gdy odbierał od niego saszetkę z 10 tys. zł, 1 tys. euro i biżuterią, został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji – zrelacjonował Kopania.

Zatrzymany na miejscu zdarzenia 23-letni mieszkaniec Łodzi usłyszał zarzuty usiłowania oszustwa. Z zebranych przez śledczych materiałów wynika, że młody mężczyzna w podobny sposób wprowadził wcześniej w błąd 85-letnią kobietę, która 14 stycznia przekazała mu 62 tys. zł.

Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. 23-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

źródło:

Zobacz więcej