Raport

Epidemia koronawirusa

Premier: Polska jest gotowa na przyjęcie japońskich inwestorów

Polska jest gotowa na przyjęcie japońskich producentów, inwestorów; chcemy rozwijać współpracę gospodarczą – zadeklarował premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek w stolicy Japonii, w stowarzyszeniu przedsiębiorców Nippon Keidanren.

Premier: Polska powoli wychodzi z pułapki średniego rozwoju

zobacz więcej

Szef rządu w wystąpieniu, od którego rozpoczął swoją dwudniową wizytę w Tokio, ocenił, że jego pobyt przyczyni się do pogłębienia współpracy dwustronnej z Japonią. Wśród obszarów potencjalnej współpracy wymieniał energetykę, elektromobilność i nowe technologie.

Z kolei wśród wspólnych dla Japonii i Polski wyzwań premier Morawiecki wymienił transformację energetyczną, która – jak mówił – uwzględniłaby bezpieczeństwo energetyczne oraz interesy społeczeństw.

– Dynamiczny rozwój i zaawansowane technologie w Japonii wzbudzają podziw i szacunek na całym świecie. Planując strategię dla polskiej gospodarki i jej transformację w kierunku bardziej innowacyjnej staraliśmy się patrzeć uważnie na japońskie rozwiązanie – mówił Morawiecki.


Premier zadeklarował gotowość na przyjęcie japońskich inwestorów w Polsce. – Polska jest gotowa na przyjęcie japońskich producentów, japońskich inwestorów. Chcemy rozwijać współpracę gospodarczą jako jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się gospodarek w UE i na świecie – mówił szef polskiego rządu.

Nippon Keidanren to największa organizacja biznesowa w Japonii zrzeszająca kadry zarządzające największych przedsiębiorstw. Powstała w 2002 roku i uważana jest za najważniejszą grupę lobbingową w kraju.

źródło:
Zobacz więcej