Żukowska komentuje śmierć sędziego, w jej obronie staje Czarzasty

Posłanka Lewicy nie usunęła wpisu (fot. arch.PAP/Wojciech Olkuśnik)

Jeżeli chodzi o komentarz, każdy ma swoją wrażliwość. Jestem pewien tego, że pani Żukowska nie miała nic złego na myśli w kontekście rodziny czy osoby. Różne są skojarzenia i komentarze – powiedział lider SLD Włodzimierz Czarzasty, komentując wpis rzeczniczki jego partii o śmierci sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

„Wypowiedź troszkę niestosowna”. Szejna komentuje wpis Żukowskiej

– Uważam, że nie jest stosowne dotykać spraw osób zmarłych, nawet jeśli się z nimi nie zgadzaliśmy. To samo dotyczyło tych, którzy próbowali...

zobacz więcej

W niedzielę nad ranem w wieku 46 lat zmarł sędzia Trybunału Konstytucyjnego Grzegorz Jędrejek. Rzeczniczka Lewicy i SLD posłanka Anna Maria Żukowska komentując śmierć sędziego napisała, że „to wygląda na Klątwę Dublera”. Wpisu nie usunęła.

Do wpisu Żukowskiej – skrytykowanego przez wielu polityków i dziennikarzy – odniósł się w Polsat News lider SLD Włodzimierz Czarzasty.

– Po pierwsze, rodzinie (sędziego Jędrejka) składam kondolencje. Jeżeli chodzi o komentarz, każdy ma swoją wrażliwość. Jestem pewien tego, że pani Żukowska nie miała nic złego na myśli w kontekście rodziny czy osoby. Różne są skojarzenia i komentarze – powiedział.

– Myślę, a wiem na pewno, że pani Żukowska nie miała nic złego na myśli – stwierdził.

Grzegorz Jędrejek zmarł w niedzielę w godzinach porannych. W 1997 r. ukończył studnia prawnicze, a w 1998 r. studia historyczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 2002 r. uzyskał stopień doktora, a w 2011 r. obronił pracę habilitacyjną. Był asystentem i adiunktem na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

W latach 2003-2017 pracował w Biurze Studiów i Analiz Sądu Najwyższego. Od 2005 r. był zatrudniony na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Od 2012 r. był profesorem nadzwyczajnym UKSW i kierownikiem Katedry Postępowania Cywilnego.

W lutym 2017 r. został wybrany przez Sejm na sędziego TK; ślubowanie złożył 27 lutego 2017 r. W kwietniu 2019 r. został powołany w skład Państwowej Komisji Wyborczej.

źródło:
Zobacz więcej