Córka Kornela Morawieckiego odpowiada Frasyniukowi

Anna Morawiecka (fot. arch.PAP/Rafał Guz)

„Prawda jest taka, że Kornela Morawieckiego po jego wieloletniej działalności w podziemiu i aresztowaniu w roku 1987 Kiszczak wyrzucił za granicę po to między innymi, żeby razem z Frasyniukiem biesiadować w Magdalence” – napisała na Facebooku Anna Morawiecka, córka śp. Kornela Morawieckiego i siostra premiera.

Premier po atakach Frasyniuka na Kornela Morawieckiego: Stara strategia postkomunistów

Solidarność Walcząca to odważna walka z komuną wbrew beznadziei, na którą liczyli Kiszczak i Jaruzelski wprowadzając stan wojenny - oświadczył w...

zobacz więcej

Anna Morawiecka odniosła się do wywiadu Władysława Frasyniuka dla „Gazety Wyborczej”, w którym stwierdził: „Morawieccy walczyli z komunizmem? Błagam... Jeden wyjechał, o drugim nic nie słyszałem”.

Jak pisze córka śp. Kornela Morawieckiego, w wywiadzie dla „GW” Frasyniuk podważył to, że jej ojciec walczył z komunizmem. „Różnica między moim ojcem a panem Frasyniukiem polega na tym, że w 1980 roku Kornel Morawiecki wzywał do strajku, a Władysław Frasyniuk jako młody kierowca autobusu do niego przystąpił” – czytamy we wpisie.

Dalej Morawiecka zauważa, że Frasyniuk sugeruje, że „zamiast walczyć z komuną, mój ojciec wyjechał z kraju”. „Prawda jest taka, że Kornela Morawieckiego po jego wieloletniej działalności w podziemiu i aresztowaniu w roku 1987 Kiszczak wyrzucił za granicę po to między innymi, żeby razem z Frasyniukiem biesiadować w Magdalence” – napisała.

Zaznaczyła, że „Kornel nie pił wódki z Kiszczakiem, a z komuną walczył od 1968 r.”. „Dodam, że kiedyś Frasyniuk miał szacunek do Kornela i potrafił stanąć w Jego obronie” – kończy wpis.

źródło:
Zobacz więcej