Wałęsa: Zabraniam prezydentowi powoływać się na „Solidarność”

Lech Wałęsa skrytykował głowę państwa (fot. arch.PAP/Adam Warżawa)

„Panie prezydencie Duda. Jako współtwórca i Przewodniczący od zarania do odejścia na urząd Prezydenta zabraniam Panu kategorycznie powoływać się na historyczną Solidarność” – napisał na Facebooku były prezydent Lech Wałęsa.

Wałęsa: jeśli nie „odstawimy” rządu – spotkamy się na ulicy; Fogiel: Wałęsa wzywa do obalenia rządu w zamieszkach

Musimy zrobić wszystko, aby jak najszybciej odstawić obecne władze, jeśli nie, to spotkamy się na kryterium ulicznym – zapowiedział w niedzielę b....

zobacz więcej

Były prezydent w poście na Facebooku skrytykował działalność prezydenta Polski Andrzeja Dudy.

Zwracając się do głowy państwa Wałęsa oznajmił, że jako „współtwórca i przewodniczący” „Solidarności” „od zarania do odejścia na urząd prezydenta”, zabrania mu „kategorycznie powoływać się na historyczną Solidarność”.

Dalej Lech Wałęsa wyliczał, czym jest powodowany. „Za postawą jaką Pan prezentuję, za burzenie systemu trójpodziału władz o który Solidarność walczyła, za łamanie Konstytucji. za kłamstwa, manipulacje i pomówienia” – czytamy we wpisie polityka.

Na koniec Wałęsa wyraził też przekonanie, że „Solidarność tamtych czasów by to z hukiem zrobiła, by Panem nie kalał jej szeregów”.Prezydent i premier wzięli w sobotę udział w karczmie piwnej regionu śląsko-dąbrowskiego Solidarności – zorganizowanej w katowickim Spodku. Obaj w wystąpieniach kilkakrotnie nawiązywali do przypadającej w tym roku 40. rocznicy istnienia Solidarności.

Zwracając się do ok. 1,3 tys. działaczy związkowych i gości Duda dziękował za zaproszenie na uroczystość, która – jak deklarował – ma w tym roku dla niego wyjątkowych charakter. Wskazał, że sobotnia karczma jest dla niego okazją, by kierować do członków związku, ludzi ciężkiej pracy, podziękowania i życzenia.

Prezydent życzył m.in., aby „związek był zawsze niezależnym, samorządnym związkiem zawodowym, reprezentującym interesy ludzi pracy”. – Najważniejsza jest rzetelna obrona praw ludzi pracy, rzetelna obrona sytuacji rodziny, rzetelna obrona także świata tych najważniejszych wartości – bo tym właśnie była i jest Solidarność – mówił, składając też członkom związku życzenia dotyczące ich życia osobistego i zawodowego.

źródło:
Zobacz więcej