Sądowy okrągły stół? Do spotkania może dojść jeszcze w styczniu

Spotkanie ma się odbyć w Pałacu Staszica pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk (fot. Shutterstock/r.classen)

W końcu stycznia do „sądowego okrągłego stołu” zasiądą przeciwnicy i zwolennicy spornych ustaw - informuje poniedziałkowa „Rzeczpospolita”.

„Nie chciałem nikogo urazić”. Sędzia tłumaczy się z hejtu na prezydenta

Sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu Jarosław Ochocki, który w sobotę opublikował hejterski tweet pod adresem prezydenta, w niedzielę tłumaczył się ze...

zobacz więcej

„Jeśli potwierdzą swój udział zaproszeni goście, między innymi prezydent, marszałkowie Sejmu i Senatu, premier, zainteresowani ministrowie, w Warszawie odbędzie się okrągły stół na temat przełamania pata w sprawie ustaw sądowych, z udziałem niezależnych ekspertów i opozycji. Do wspólnego stołu zasiądą przeciwnicy i zwolennicy spornych nowelizacji, w tym przedstawiciele stowarzyszeń sędziów nieuznających rozwiązań zwanych kagańcowymi” – podaje „Rz”.

W rozmowie z gazetą informację tę potwierdza jeden z inicjatorów spotkania, były minister i prezes PAN prof. Michał Kleiber. „Spotkanie, co do którego panuje dzisiaj powszechny sceptycyzm, a które mnie wydaje się niezbędne, odbędzie się w Pałacu Staszica pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk” – mówi prof. Kleiber i dodaje, że „w kraju z deficytem wspólnych autorytetów PAN to chyba jedno z nielicznych forów, na których można rozmawiać merytorycznie”.

źródło:

Zobacz więcej