Premier po atakach Frasyniuka na Kornela Morawieckiego: Stara strategia postkomunistów

Premier Mateusz Morawiecki oraz jego ojciec, przewodniczący koła Wolni i Solidarni, Kornel Morawiecki, 13 grudnia 2017 r. (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)

Solidarność Walcząca to odważna walka z komuną wbrew beznadziei, na którą liczyli Kiszczak i Jaruzelski wprowadzając stan wojenny - oświadczył w niedzielę premier Mateusz Morawiecki w odpowiedzi Władysławowi Frasyniukowi, który atakował ostatnio Kornela Morawieckiego i podważał jego zasługi.

Bodnar komentuje wulgaryzmy Frasyniuka. „Wypowiedział je wybitny działacz opozycyjny”

Podczas jednej z niedzielnych demonstracji solidarności z sędziami W. Frasyniuk wypowiedział słowa, które musza budzić sprzeciw i zaniepokojenie –...

zobacz więcej

„Od pewnego czasu moja rodzina stała się celem niewybrednych ataków ze strony pana Władysława Frasyniuka. Pal diabli, gdy ataki te – mówiąc delikatnie – bardzo niegrzeczne, są kierowane pod moim adresem. (...) Sytuacja jest jednak inna, gdy pan Frasyniuk uderza w osobę mego nieżyjącego Ojca, Kornela Morawieckiego – pisze Morawiecki.

Jak dodaje, „ojciec już nie może się bronić przed wypowiedziami, które fałszują jego działalność w podziemiu, a także próbują przemilczeć lub ośmieszyć – stara strategia (post)komunistów)– rolę Solidarności Walczącej w odzyskaniu niepodległości przez Polskę”.

„Solidarność Walcząca, to tysiące do dziś bezimiennych drukarzy, to odważna walka z komuną wbrew beznadziei, na którą liczyli Kiszczak i Jaruzelski wprowadzając stan wojenny, to 600 audycji radiowych, to kontrwywiad i mrówczy kolportaż setek tytułów przez dziesiątki tysięcy zaangażowanych działaczy i sympatyków. Agenci SB nie przeniknęli do władz Solidarności Walczącej, co było ich wielkim celem, nie zniszczyli struktur (Kiszczak: »nie szczędzić sił i środków dla zniszczenia Solidarności Walczącej«)” – podkreślił premier.

Władysław Frasyniuk zatrzymany przez policję. Usłyszał zarzut i został zwolniony

Polityk usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej dwóch policjantów na służbie.

zobacz więcej

Szef polskiego rządu zaznaczył, że Solidarność Walcząca to „braterstwo z wieloma strukturami podziemnej Solidarności, walka ramię w ramię z komunistycznym złem”. Jak dodał: „Dlatego mam przekonanie, że ludzie +Solidarności+ pamiętają, w imię jakich zasad podjęli trud walki o wolną Polskę w 1980 roku i dobrze pamiętają mojego Ojca. On przez ponad 50 lat i do końca był wierny tym zasadom. Z komunistycznym złem, z ustrojem PRL, odważnie i ofiarnie walczył od 1968 roku”.

Premier podkreślił też, że rzetelne badanie aktywności lat 80. jest najlepszym świadectwem wielkiego wkładu jego Ojca w krzewienie idei wolności i niepodległości Polski.

Władysław Frasyniuk w opublikowanym w sobotę wywiadzie dla Gazety Wyborczej stwierdził: „Morawieccy walczyli z komunizmem? Błagam... Jeden wyjechał, o drugim nic nie słyszałem”.

źródło:

Zobacz więcej