Poseł PO: We wpisie sędziego o prezydencie nie było niczego obrażającego

– We wpisie sędziego nie było niczego obrażającego. Takie opinie, że prezydent Duda jest złym prezydentem (…) wygłaszam bardzo często, bo taka jest prawda – powiedział w „Gościu Wiadomości” w TVP Info poseł PO Paweł Zalewski. – Niezrozumiałe jest dla mnie to, co ten sędzia chciał taką wypowiedzią osiągnąć. Co innego by było, gdyby prezydent zniżał się do takiego poziomu i używał wobec jakiegoś sędziego takich słów – odpowiedział mu również obecny w programie poseł PiS, Piotr Kaleta. Goście programu odnosili się do wpisu sędziego Sądu Okręgowego w Poznaniu Jarosława Ochockiego, w którym znieważał prezydenta Andrzeja Dudę.

„Nie chciałem nikogo urazić”. Sędzia tłumaczy się z hejtu na prezydenta

Sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu Jarosław Ochocki, który w sobotę opublikował hejterski tweet pod adresem prezydenta, w niedzielę tłumaczył się ze...

zobacz więcej

– Pan Duda jest złym prezydentem, tak napisał pan sędzia. W tym nie było niczego obrażającego. Takie opinie, że prezydent Duda jest złym prezydentem, niestety, jest to moja wielka przykrość, bo chciałbym mieć możliwość mówienia czego innego, wygłaszam bardzo często, bo taka jest prawda – mówił Zalewski.

– Kłopot nie polega na jednej wypowiedzi sędziego. Kłopot polega na tym, i to jest nowe, tego nie było, że pan prezydent zaczął podjudzać pewne grupy Polaków, w tym przypadku górników, przeciwko sędziom. Tego do tej pory nie było – dodał.

Do słów posła PO odniósł się Piotr Kaleta.

– Niezrozumiałe jest dla mnie to, co ten sędzia chciał taką wypowiedzią osiągnąć. Co by było, gdyby prezydent zniżał się do takiego poziomu i używał wobec jakiegoś sędziego takich słów? Niech pan nie broni osób, które na taką obronę nie zasługują. Niech pan stanie po stronie Polaków, po stronie osób, które zostały pokrzywdzone przez wymiar sprawiedliwości – powiedział poseł PiS.

Goście programu odnosili się do wpisu sędziego Sądu Okręgowego w Poznaniu Jarosława Ochockiego, w którym znieważał on prezydenta Andrzeja Dudę. „Panie Duda! Piszę to z całą odpowiedzialnością. Jest pan złym człowiekiem, marnym prezydentem, ziejącym nienawiścią w imię swoich doraźnych i partyjnych, politycznych celów. Szkodzi pan Polsce!” – pisał na Twitterze Ochocki. Następnego dnia tłumaczył, że nie chciał nikogo urazić.

źródło:
Zobacz więcej