Wałęsa: jeśli nie „odstawimy” rządu – spotkamy się na ulicy; Fogiel: Wałęsa wzywa do obalenia rządu w zamieszkach

Według wicerzecznika PiS na wpis Wałęsy trzeba wziąć poprawkę - nikt już b. prezydenta nie traktuje poważnie (fot. arch.PAP/Michal Krumphanzl/Mateusz Marek)

Musimy zrobić wszystko, aby jak najszybciej odstawić obecne władze, jeśli nie, to spotkamy się na kryterium ulicznym – zapowiedział w niedzielę b. prezydent Lech Wałęsa. W ocenie wicerzecznika PiS Radosława Fogla, to wezwanie do obalenia demokratycznie wybranego rządu w ulicznych zamieszkach. „Można jedynie wziąć poprawkę na to, że nikt już Lecha Wałęsy nie traktuje poważanie” - przyznał.

Fogiel: System sprawiedliwości to nie jest kwestia podlegająca UE

– System sprawiedliwości to nie jest kwestia podlegająca UE – podkreślił wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. W jego ocenie „metodą faktów dokonanych...

zobacz więcej

Wałęsa w opublikowanym na Facebooku wpisie oświadczył: „Ja, Lech Wałęsa, proszę wszystkich ludzi walczących i budujących w 1980 roku Solidarność, patriotów Polskich, musimy zrobić wszystko, by jak najszybciej odstawić obecnie urzędujących w obrębie władz”. Jak dodał, „to, co wyprawiają i jak to wyprawiają, to jest niszczenie naszych osiągnięć, to jest przeciw interesowi Ojczyzny”.

„Chcą przejąć sądy, by nie dać się rozliczyć za nadużycia w każdej możliwej dziedzinie. To, co głosi prezydent (Andrzej) Duda, to, co głosi premier (Mateusz) Morawiecki, (Zbigniew) Ziobro (minister sprawiedliwości – red.) i polityk Rydzyk (dyrektor Radia Maryja – red.) w wielu dziedzinach, to perfidna manipulacja i kłamstwa” – napisał były prezydent.

Dodał, iż ma nadzieję, że „rodacy nie nabiorą się i kartką wyborczą to załatwimy”. „I o to Was proszę, jeśli nie, to spotkamy się na kryterium ulicznym” – napisał Wałęsa.

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel ocenił, że Wałęsa nie po raz pierwszy wzywa do zanegowania demokratycznego wyboru Polaków. – Wałęsa chciałby, aby rząd, który mu się nie podoba m.in. z powodu prowadzonej polityki historycznej i rozliczeń z czasami komunizmu, obalić w ulicznych zamieszkach – podkreślił. Ocenił, że takie wezwanie ze strony byłego prezydenta jest „oburzające i kompletnie nie do przyjęcia”. „Można jedynie wziąć poprawkę na to, że nikt już Lecha Wałęsy nie traktuje poważanie” –dodał.

źródło:

Zobacz więcej