RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Myśliwy zamiast w dzika trafił w kolegę

Życiu rannego myśliwego nic nie zagraża (fot. Pixabay/mtorben)

Policja bada sprawę postrzelenia jednego z myśliwych, który w niedzielę brał udział w zorganizowanym na terenie powiatu żyrardowskiego (woj. mazowieckie) polowaniu. Mężczyzna został trafiony przez innego myśliwego.

„Alarm!”: Łowiectwo wpływa na rozprzestrzenianie się wirusa ASF

zobacz więcej

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że do postrzelenia mężczyzny doszło w pobliżu miejscowości Lutkówka Druga (gmina Mszczonów), gdzie trwało polowanie.

Asp. sztab. Tomasz Adamczyk z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie wskazał, że postrzał miał miejsce w chwili, gdy myśliwi stali w linii, oczekując na naganiane w ich kierunku dziki. Z ustaleń policji wiadomo, że 43-latka postrzelił inny, 48-letni myśliwy.

– Podczas polowania padł strzał, jeden z myśliwych został postrzelony w łydkę. Na tę chwilę jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo, mężczyzna przebywa w szpitalu – zaznaczył Adamczyk.

Dodał, że pod nadzorem prokuratury na miejscu zostały przeprowadzone niezbędne czynności, zabezpieczono między innymi ślady. – Prowadzone postępowanie ma ustalić powód tego obrażenia oraz to, czy był to strzał niekontrolowany, rykoszet, czy inny nieszczęśliwy wypadek – powiedział.

Jak dodał, wszyscy myśliwi zostali sprawdzeni na zawartość alkoholu w organizmie. Byli trzeźwi.

źródło:

Zobacz więcej