RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mieszkania na wynajem, minimalna emerytura. Kandydat Lewicy przedstawił swoje postulaty

Biedroń zapewnił, że w razie wyboru, podejmie szereg inicjatyw ustawodawczych (fot. PAP/Marcin Gadomski)

Przewodniczący Wiosny Robert Biedroń został na konwencji w Słupsku zaprezentowany jako kandydat Lewicy w tegorocznych wyborach prezydenckich. Biedroń zapewnił, że w razie wyboru, podejmie szereg inicjatyw ustawodawczych.

Czarzasty i Zandberg w sztabie Biedronia. Wiele ról zostało rozdanych

Politycy Wiosny, SLD i Lewicy Razem będą tworzyć sztab kandydata Lewicy na prezydenta Roberta Biedronia. Szef SLD Włodzimierz Czarzasty i lider...

zobacz więcej

– Będę walczył o naprawę systemu opieki zdrowotnej. O finansowanie jej na europejskim poziomie 7,2 proc. PKB. Kolejnym krokiem musi być reforma polityki lekowej. Będę walczył o ustawową gwarancję, że żaden lek na receptę nie będzie kosztował więcej niż 5 zł. Jak prezydent zaproponuję powszechny, ogólnopolski program budowy mieszkalnictwa, budowy mieszkań na wynajem – mówił.

Biedroń zapowiedział ponadto wprowadzenie minimalnej emerytury w wysokości co najmniej 1600 zł.

Na konwencji przemawiali m.in. prezydent miasta Słupsk Krystyna Danilecka-Wojewódzka, Adrian Zandberg z Lewicy Razem i Włodzimierz Czarzasty – lider SLD.

Przed konwencją Biedronia w filharmonii zebrał się Sojusz Lewicy Demokratycznej, który jednogłośnie zatwierdził kandydaturę lidera Wiosny w wyborach. Wcześniej takie decyzje podjęły Rady Krajowe Wiosny i Lewicy Razem.

Biedroń był prezydentem Słupska w latach 2014-2018, a wcześniej posłem w latach 2011-2014 w klubie Ruch Palikota i Twój Ruch. W lutym 2019 roku na Torwarze zainaugurowała działalność partia Wiosna, na której czele stanął. W ubiegłorocznych wyborach Biedroń z list swego ugrupowania dostał się do Parlamentu Europejskiego.

Datę wyborów prezydenckich ogłosi marszałek Sejmu. Po opublikowaniu postanowienia o zarządzeniu wyborów ruszy kampania wyborcza.

źródło:
Zobacz więcej