Raport

Epidemia koronawirusa

Dawid Kubacki niezwyciężony. Obydwie serie dla Polaka

Kubacki prowadził już po pierwszej serii zawodów (fot. PAP/EPA/RONALD WITTEK)

Niedzielne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt wygrał Dawid Kubacki. Polak miał przewagę nad konkurentami już po pierwszej serii. W drugiej serii zawodów Polak skoczył na odległość 133,5 metra. Drugi był Ryoyu Kobayashi –Japończyk skoczył 134 metry i przegrał z Polakiem zaledwie o 0,3 punktu. Na podium znalazł się jeszcze Słoweniec Timi Zajc, który również skoczył 134 metry.

Kubacki nie dał rywalom szans. Znowu wygrał, tym razem w Niemczech

Dawid Kubacki wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Titisee-Neustadt. Polak oddał w obu seriach najdłuższe skoki -...

Piotr Żyła w drugiej serii skoczył 129,5 metra i ostatecznie zajął ósme miejsce. Kamil Stoch był 24. W drugiej serii skoczył 116,5 metra.

Kubacki prowadził już po pierwszej serii. Polak skoczył na odległość 143 metrów. Przebił go Ryoyu Kobayashi, który skoczył aż 147 metrów – sędziowie jednak odjęli mu 15.8 punktu za styl. Ostatecznie Japończyk skończył pierwszą serię na drugim miejscu. Trzeci był Yukiya Sato. Japończyk skoczył wtedy 143 metry. Dobry skok oddał Piotr Żyła – 141 metrów dało mu szóste miejsce w pierwszej serii. Kamil Stoch skoczył na odległość 128 metrów i uplasował się na 15. miejscu.

Na dalszych pozycjach skończyli zawody pozostali Polacy: Stefan Hula (39.), Aleksander Zniszczoł (41.) i Maciej Kot (49.).

Sobotnie zawody – pierwszą odsłonę cyklu Titisee-Neustadt Five – wygrał w wielkim stylu Dawid Kubacki, oddając w obu seriach najdalsze skoki.