RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ostrzeżenia pierwszego stopnia. Intensywne opady śniegu i oblodzenia

Większość mieszkańców Polski o śniegu może tylko pomarzyć (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu w części województw małopolskiego i śląskiego oraz przed oblodzeniami w części województwa dolnośląskiego.

Na północy Finlandii trzaskający mróz. Padł rekord

W niedzielę nad ranem na północy Finlandii zanotowano –37,7 stopni Celsjusza, co jest najniższą odnotowaną temperaturą w tym kraju w czasie...

zobacz więcej

Jak podaje IMGW, intensywne opady śniegu przewidywane są w województwie małopolskim (w powiatach wadowickim i suskim) oraz w województwie śląskim (w powiatach: żywieckim, cieszyńskim, bielskim oraz w Bielsku-Białej).

Oblodzenia przewidywane są w województwie dolnośląskim, w powiatach: zgorzeleckim, lubańskim, lwóweckim, jeleniogórskim, kamiennogórskim, wałbrzyskim, kłodzkim oraz w Jeleniej Górze i Wałbrzychu.

Pierwszy, najniższy stopień ostrzeżenia oznacza, że IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

źródło:

Zobacz więcej