RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dyrektor opery porównał prezydenta Andrzeja Dudę do przywódcy włoskich faszystów

„Historia zawsze się powtarza jako farsa. Nie dajcie się zwieść tej retoryce” – napisał Jekiel (fot. pixabay.com)

Jacek Jekiel, dyrektor Opery na Zamku w Szczecinie, zestawił przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy z retoryką przywódcy włoskich faszystów Benito Mussoliniego. „Historia zawsze się powtarza jako farsa” – napisał na Twitterze.

Prezydent: nie będą nam w obcych językach narzucali ustroju

– Jestem prezydentem Rzeczypospolitej i powiem bardzo mocno: nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce i jak...

zobacz więcej

W piątek, podczas wizyty w Zwoleniu, prezydent Andrzej Duda wygłosił przemówienie, w którym skrytykował przeciwników reformy sądownictwa. Odniósł się również do prób zewnętrznych ingerencji czy też prób zablokowania tej reformy.

– Próbują nam dzisiaj to nasze prawo do posiadania uczciwego, dobrego wymiaru sprawiedliwości, do jego naprawy, na wszystkie sposoby odebrać. Nie pozwólmy na to, aby inni decydowali za nas. My Polacy mamy prawo sami decydować o sobie i swoich prawach. Po to walczyliśmy o demokrację – podkreślił szef państwa.

– Jestem prezydentem Rzeczypospolitej i powiem bardzo mocno: nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce i jak mają być prowadzone polskie sprawy – powiedział prezydent, komentując próby blokowania reformy polskiego sądownictwa z zagranicy.

W odniesieniu do tych słów Jacek Jekiel zamieścił na Twitterze filmik, na którym zestawiono wystąpienie Andrzeja Dudy z fragmentem przemówienia wygłoszonego przez Benito Mussoliniego 3 listopada 1932 r. w Ankonie.

„Historia zawsze się powtarza jako farsa. Nie dajcie się zwieść tej retoryce” – napisał Jekiel.

źródło:
Zobacz więcej