Zostawiła pod drzwiami sąsiadki 14-miesięczne dziecko. Załączyła karteczkę

Matka podrzucała swoje młodsze dziecko sąsiadce (fot. Shutterstock/Elena Glukhova)

Czternastomiesięczne dziecko i jego 11-letni brat trafili po awanturze w domu do rodziny zastępczej. Policję wezwała sąsiadka. Dzień wcześniej 32-letnia matka podrzuciła jej młodsze dziecko z karteczką: „Zaopiekuj się mną”.

69-latka rozjechała dzieci na pasach. Została aresztowana

Japoska policja aresztowała 69-letnią kobietę, która wjechała na pasach w grupę uczniów podstawówki. Pięcioro dzieci trafiło do szpitala.

zobacz więcej

Gdy w jednym z mieszkań przy ulicy Wyszyńskiego w Poznaniu wybuchła awantura, zaniepokojona płaczem dziecka i odgłosami zza ściany sąsiadka wezwała policję.

– Policjanci, którzy udali się na miejsce, rozmawiali ze zgłaszającą. Powiedziała, że dzień wcześniej matka 14-miesięcznego dziecka rzuciła je pod jej drzwi z kartką informującą o tym, żeby się nim opiekowała, bo idzie szukać pracy – powiedział młodszy aspirant Sebastian Wiśniewski, rzecznik konińskiej policji.

Sąsiadka poinformowała policję, że to nie pierwsza taka sytuacja, gdy 14-miesięczne dziecko jest jej podrzucane. Funkcjonariusze dowiedzieli się też, że kobieta była agresywna wobec starszego, 11-letniego syna.

Dzieci trafiły do rodziny zastępczej. Matka odpowie za narażenie dziecka na utratę życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

źródło:
Zobacz więcej