RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Celine Dion w żałobie. Piosenkarka zadedykowała koncert swojej mamie

Celine Dion zadedykowała koncert pamięci matki (fot. Twitter/Celine Dion)

Thérèse Dion, matka Celine Dion, nie żyje. Odeszła 17 stycznia w wieku 92 lat. Kanadyjska piosenkarka, która była jej najmłodszym dzieckiem, o swojej stracie poinformowała w mediach społecznościowych.

Zmarł najniższy człowiek świata. „Jego uśmiech topił serca”

W wieku zaledwie 27 lat zmarł Khagendra Thapa Magar. Nepalczył był uznawany najniższego człowieka na świecie, który mógł się samodzielnie poruszać....

zobacz więcej

Thérèse Dion znana była nie tylko jako matka piosenkarki. Przez pewien czas prowadziła w telewizji program kulinarny „Maman Dion”, zajmowała się też działalnością charytatywną.

Miała czternaścioro dzieci, Celine urodziła się jako ostatnia. Gdy okazało się, że przejawia muzyczny talent, Thérèse starała się go rozwijać. Woziła córkę na koncerty i przesłuchania, bardzo przejmowała się jej karierą.

Celine Dion na Facebooku i Twitterze opublikowała pamiątkowe rodzinne zdjęcie z rodzicami i rodzeństwem. Napisała też po francusku i po angielsku: Mamo, kochamy cię tak bardzo... Dedykujemy ci dzisiejszy występ. Będę śpiewała dla ciebie całym sercem.

Cztery lata temu, również w styczniu, po długotrwałej walce z rakiem zmarł mąż Dion, Rene, który odkrył artystkę i przez wiele lat kierował jej karierą estradową. Byli małżeństwem od 1994 r.

Dwa dni po śmierci męża Celine Dion straciła brata, który również zmarł na chorobę nowotworową.

źródło:
Zobacz więcej