RAPORT

Tusk kontra Tusk

Królowa Elżbieta II zdecydowała. Harry i Meghan bez tytułów królewskich

Brytyjska para książęca nie będzie korzystać z funduszy publicznych (fot. REUTERS/Toby Melville)
Brytyjska para książęca nie będzie korzystać z funduszy publicznych (fot. REUTERS/Toby Melville)

Brytyjski książę Harry i księżna Meghan nie będą używać tytułów Ich Królewskich Wysokości i nie będą korzystać z funduszy publicznych w czasie wykonywania obowiązków członków rodziny królewskiej – poinformował w sobotę Pałac Buckingham.

Królowa pozwoli wnukowi odejść. „Wspieramy pragnienie Harry'ego i Meghan”

Brytyjska królowa Elżbieta II zgodziła się na „okres przejściowy”, w którym książę Harry i księżna Meghan będą dzielić czas między Wielką Brytanię...

zobacz więcej

Harry i Meghan zamierzają także zwrócić pieniądze wydane na remont posiadłości Frogmore Cottage, która pozostanie ich rezydencją w czasie przebywania w Wielkiej Brytanii.

35-letni Harry i jego o trzy lata starsza, pochodząca z USA, żona od pewnego czasu wysyłali sygnały, że niezbyt dobrze odnajdują się w roli członków rodziny królewskiej. W październiku ujawnili, że życie pod nieustanną obserwacją mediów jest dla nich bardzo trudne.

Harry, odnosząc się do doniesień medialnych o rozdźwięku między nim a jego starszym bratem, powiedział, że wraz z Williamem znajdują się na „innych ścieżkach”. Książę i księżna Sussex nie spędzili świąt Bożego Narodzenia z resztą rodziny, lecz wraz z synem Archiem udali się do Kanady.

Po powrocie mówili o niesamowitej gościnności, której tam doświadczyli, czym podsycili spekulacje, że to w tym kraju zamierzają spędzać większość czasu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej