Hiszpania sparaliżowana przez intensywne opady deszczu ze śniegiem. Są ofiary

Nawałnice oraz intensywne opady deszczu ze śniegiem doprowadziły w sobotę do zablokowania kilkudziesięciu dróg w różnych regionach Hiszpanii (fot. PAP/EPA)

Nawałnice oraz intensywne opady deszczu ze śniegiem doprowadziły w sobotę do zablokowania kilkudziesięciu dróg w różnych regionach Hiszpanii. Najtrudniejsza sytuacja panuje na północy kraju, gdzie w wypadku na drodze zginęło dwoje dzieci. Najwięcej nieprzejezdnych dróg jest w północnej części Hiszpanii, na terenie wspólnot autonomicznych Nawarry, Kantabrii, Asturii, a także w Katalonii.

„Eksplozja przestępczości” we Francji. MSW alarmuje

MSW Francji opublikowało statystyki, według których w 2019 roku nastąpił w tym kraju wyraźny wzrost przestępczości. Resort podkreśla, że...

zobacz więcej

Nawarra była jednym z pierwszych regionów Hiszpanii, w którym nastąpiło nagłe załamanie pogody spowodowane nadejściem nad Półwysep Iberyjski sztormu Gloria. W nocy z soboty na niedzielę spodziewane jest objęcie nim całej Hiszpanii kontynentalnej oraz archipelagu Balearów. W piątek wieczorem w miejscowości Estella-Lizarra, w prowincji Nawarra, kierowca autobusu na drodze pokrytej topniejącym śniegiem stracił panowanie nad pojazdem, uderzając w grupę przechodniów i taranując kilka aut osobowych. Autobus, który - jak twierdzi kierowca – „przestał nagle hamować”, zatrzymał się po przejechaniu kilkudziesięciu metrów na ścianie jednego z budynków mieszkalnych sąsiadujących ze stacją paliw.

Pojazd zniszczył m.in. jeden z budynków stacji osłaniający dystrybutory z paliwem. W wypadku śmierć na miejscu poniosła ośmioletnia dziewczynka. Jej pięcioletni brat zmarł w sobotę rano na skutek odniesionych obrażeń, zaś matka znajduje się w szpitalu w stanie ciężkim. W wypadku ucierpiała też inna kobieta.

źródło:

Zobacz więcej