Charytatywny mecz dziennikarzy TVP i gwiazd disco polo. „Najważniejsze, że można komuś pomóc”

Reprezentacje Telewizji Polskiej i gwiazd disco polo zagrały w koncertowym stylu i szczytnym celu. Piłkarski mecz w Starych Babicach rozegrano, by pomóc rodzinie, która w pożarze straciła wszystko. Była sportowa rywalizacja, koncerty i licytacje. Wynik meczu nie był najważnieszy, ale dziennikarze TVP zwyciężyli 6:4.

„Gwiazdka z piłką”. Polacy Polakom na Kresach [WIDEO]

Wychowanie przez sport młodego pokolenia może służyć umocnieniu patriotycznych wartości. Zarząd Fundacji Rodzice dla Futbolu w Muzeum Sportu i...

zobacz więcej

Pieniądze zbierano podczas meczu oraz koncertów. Licytowano również koszulki oraz piłki z autografami. W akcję włączyli się dziennikarze najpopularniejszych zespołów disco polo.

– Każdy jest zabiegany, a to jest właśnie chwila, gdzie można się zatrzymać i spojrzeć na życie nieco inaczej. Najważniejsze jest to, że można wspólnymi siłami komuś pomóc – mówi Radosław Liszewski z zespołu „Weekend”.

– Nie wiedzieliśmy, czy są sprawni fizycznie, czy potrafią operować piłką. Okazało się, że to był rywal z najwyższej półki. Mecz miał dzięki temu rumieńce, wymiana ciosów prawie jak w bokserskim ringu – mówił wieloletni trener reprezentacji TVP Rafał Patyra.

źródło:
Zobacz więcej