RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pożar składowiska w Pionkach. Policja zatrzymała podejrzanego [WIDEO]

Policja zatrzymała 45-letniego mężczyznę, który może mieć związek z sobotnim pożarem odpadów zgromadzonych na terenie byłego zakładu Pronit w Pionkach (Mazowieckie) – poinformowała PAP rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska.

Pożar składowiska śmieci w Pionkach

Dogaszanie pożaru w Pionkach w województwie mazowieckim potrwa jeszcze co najmniej kilka godzin. Na miejscu pracuje 15 zastępów straży pożarnej....

zobacz więcej

Zatrzymany 45-latek jest mieszkańcem Pionek. „Mężczyzna może mieć związek z pożarem śmieci na terenie byłego zakładu Pronit. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W niedzielę zostanie doprowadzony do prokuratury” – powiedziała Kucharska. Jak informował dyżurny mazowieckiej Państwowej Straży Pożarnej zgłoszenie o pożarze wpłynęło w nocy z piątku na sobotę po godzinie drugiej w nocy.

Pożar objął dwie hałdy śmieci o wymiarach 30 na 50 metrów i 30 na 20 metrów - odpadów z tworzyw sztucznych - na terenie byłego zakładu Pronit. Przy gaszeniu pożaru pracowało 200 strażaków.

Dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu poinformował PAP, że pożar nie rozprzestrzenia się, ale jego dogaszanie może potrwać całą noc.

źródło:

Zobacz więcej