RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Futboholik Cup 2020. Turniej piłki nożnej dla Wiktorii

Charytatywna impreza we Wrocławiu (fot. Twoje Info)

Już po raz drugi we Wrocławiu odbywa się charytatywny turniej piłkarski Futboholik Cup 2020. W tym roku amatorskie drużyny z całej Polski grają dla Wiktorii, która cierpi na zespół wad wrodzonych, dużą niewydolność oddechową i porażenie kończynowe. O imprezie poinformowali nas jego uczestnicy na platformę Twoje Info.

Smartfon czy boisko? „Nastolatki marzą raczej o karierze youtubera”

Coraz mniej dzieci poświęca się sportowi. Ponad 70 proc. z nich, po ukończeniu 12. roku życia, przestaje uprawiać jakąkolwiek dyscyplinę. Efekt...

zobacz więcej

Jest to już druga edycja turnieju Futboholik Cup. Jego organizatorzy wpadli na pomysł, żeby zorganizować turniej amatorski, który będzie zrzeszał drużyny piłkarskie z niższych lig. Później połączyli rozgrywki sportowe z akcją charytatywną.

– W zeszłym roku zbieraliśmy środki na osoby chorujące na szpiczaka, czyli raka nerwów. Tym razem zbieramy pieniądze, żeby pomóc Wiktorii Gaguckiej, dziewczynie, której rodzice kibicują klubowi Śląsk Wrocław – powiedział główny organizator Michał Mączka. 

Do Wrocławia przyjechały zespoły z kilku województw. Z woj. dolnośląskiego uczestniczą trzy ekipy: gospodarzy, kibiców Śląska Wrocław i Viktori Jelenia Góra. – Zjechała się cała Polska, za co chciałem wszystkim bardzo podziękować – powiedział Michał Mączka.

Organizator dodał, że „chciałby, żeby weszła ona na stałe do kalendarza”. Jego marzeniem jest, by co roku 1 sierpnia, cała Polska grała charytatywnie w piłkę, żeby pomagać innym.

źródło:
Zobacz więcej