Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Kubacki nie dał rywalom szans. Znowu wygrał, tym razem w Niemczech

Dawid Kubacki wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Titisee-Neustadt. To jego trzecie zwycięstwo w karierze. W sobotę pokonał Austriaka Stefana Krafta i Japończyka Ryoyu Kobayashiego. W dziesiątce byli jeszcze dwaj Polacy - ósmy Kamil Stoch i dziewiąty Piotr Żyła.

Przemoc, alkohol i skoki narciarskie

To ponoć najbardziej wymagająca dyscyplina sportu. Na belce startowej jesteś zupełnie sam, przed Tobą przepaść, w którą zjeżdżasz z gigantyczną...

zobacz więcej

Wygraną na niemieckiej skoczni Dawid Kubacki poprawił osiągnięcia Adama Małysza i Kamila Stocha. Jako pierwszy w historii polski skoczek stanął na podium w siedmiu kolejnych konkursach Pucharu Świata.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Niemiec Karl Geiger (841 pkt) przed Kraftem (779 pkt), Kobayashim (715 pkt) i Kubackim (664 pkt). Stoch 6. (467 pkt), a Żyła 13. (290 pkt).

Natomiast w klasyfikacji Titsee-Neustadt Five po trzech z pięciu serii liderem jest Kobayashi (426,9 pkt) z nieznaczną przewagą (5,6 pkt) nad Kubackim. Żyła 10. (strata 30,7 pkt), Stoch 14. (387,5 pkt).

W niedzielę następny konkurs w Titisee-Neustadt. Początek o 15.15.

źródło:
Zobacz więcej