RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Czarna mamba wpełzła do klasy. Złapano ją po trzech dniach

Czarna mamba to jeden z najbardziej jadowitych węży na świecie (fot. Pixabay/Foto-Rabe)

Aż trzy dni trwały poszukiwania czarnej mamby, która wpełzła do klasy w jednej ze szkół w RPA. Policja musiała poprosić o pomoc służby ochrony przyrody.

Wąż w toalecie. Kobieta natknęła się na niego w nocy we własnym mieszkaniu

– Faktycznie można się zdziwić – mówi w rozmowie z portalem tvp.info lek. weterynarii z kliniki weterynaryjnej w Oławie, który złapał gada. Węża...

zobacz więcej

Czarna mamba to jeden z najbardziej jadowitych węży na świecie. Jej jad zawiera groźną neurotoksynę, która może zabić człowieka w ciągu kilku godzin. Przedstawiciel tego gatunku wpełzł w minioną środę do klasy w szkole podstawowej Olwasini w prowincji KwaZulu-Natal South Coast.

– Zadzwoniliśmy po policję oraz funkcjonariuszy Crocworld Conservation Centre (służby ochrony przyrody – przyp. red.), żeby nam pomogli. Trzeciego dnia służby wyłamały ścianę, w której ukrył się wąż – relacjonował dyrektor szkoły Mpume Mvubu.

Martin Rodrigues z Crocworld Conservation Centre wskazał, że czarna mamba ukryła się pod sufite. – Z uwagi na zagrożenie dla dzieci, zajęcia zostały odwołane, lekcje wznowiono po złapaniu węża – wyjaśnił.

Rodrigues dodał, że gad miał wkrótce zrzucić skórę. Po nakarmieniu mamba została wypuszczona z dala od ludzkich osad.

źródło:
Zobacz więcej