RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zmarł najniższy człowiek świata. „Jego uśmiech topił serca”

Khagendra Thapa Magar mierzył zaledwie 67 cm i 8 mm (fot. arch.PAP/EPA/NARENDRA SHRESTHA)

W wieku zaledwie 27 lat zmarł Khagendra Thapa Magar. Nepalczył był uznawany najniższego człowieka na świecie, który mógł się samodzielnie poruszać. Mierzył 67 cm i 8 mm. Przyczyną jego śmierci były powikłania po zapaleniu płuc.

Informację o śmierci Magara przekazał agencji AFP jego brat Mahesh Thapa Magar. Wskazał, że zmarł on w piątek 17 stycznia w jednym ze szpitali. Wskazał, że ostatnio Khagendra często był hospitalizowany z powodu zapalenia płuc, a ostatnio doszły również problemy z sercem.

Khagendra z dystryktu Baglung został uznany za najmniejszego człowieka na świecie, która może się samodzielnie poruszać. Mierzył nieco ponad 67 cm. Wprawdzie niższy od niego jest Filipińczyk Junrey Balawing (59,93 cm), ale on nie jest w stanie chodzić, ani nawet stać bez pomocy.

„Jest nam niezmiernie przykro, że Khagendry’ego już z nami nie ma. Jego uśmiech był tak zaraźliwy, że topił serca każdego, kto go spotkał” – napisał w oświadczeniu redaktor naczelny Księgi Rekordów Guinnessa Craig Glenday.

Khagendra Thapa Magar podróżował po całym świecie i wygłaszał przemowy motywacyjne. Jego pasjami były gra na gitarze oraz jazda na motocyklu.

„Khagendra nie pozwolił, aby jego mały rozmiar powstrzymał go przed jak najlepszym wykorzystaniem życia” – podkreślił Glenday.

BBC informuje, że po śmierci Magar najniższym żyjącym człowiekiem jest obecnie Kolumbijczyk Edward Hernandez, który mierzy 70,21 cm.

źródło:
Zobacz więcej