RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Żałosne konwulsje obłudnika”, „na granicy trollingu”. Komentarze po wpisie Tuska

„Szczują Polaków przeciw drugim” – napisał (fot.arch.PAP/Leszek Szymański)
„Szczują Polaków przeciw drugim” – napisał (fot.arch.PAP/Leszek Szymański)

Wpis byłego premiera Donalda Tuska na Twitterze, to „żałosne konwulsje lipnego moralisty i politycznego obłudnika”; jego polityczne znaczenie, to już tylko prymitywne wpisy – oceniła europosłanka Beata Mazurek. – Jest na granicy trollingu – oznajmił z kolei poseł Radosław Fogiel.

„Wyprowadzają Polskę z Unii, niszczą sądy, by bezkarnie kraść, szczują Polaków przeciw drugim” – napisał w piątek na Twitterze były premier i były przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Z tweeta wynika, że chodzi o PiS, choć nazwa tego ugrupowania nie pada.

Wpis Tuska skomentowała europosłanka PiS Beata Mazurek. „Żałosne konwulsje lipnego moralisty i politycznego obłudnika. Kłamca, który jak się pomyli, to może powie prawdę. Tusk pisze o szczuciu, dzieleniu, złodziejstwie – powinien spojrzeć w lustro, to zobaczy idealnego adresata. Na szczęście jego polityczne znaczenie, to już tylko prymitywne wpisy” – napisała Mazurek. Zdaniem posła KO Michała Szczerby, Tusk dobrze analizuje i diagnozuje obecną sytuację w Polsce. – Ja bym ją zdiagnozował słowami: złodziej na złodzieju i złodziejem pogania – oświadczył Szczerba, przywołując informacje medialne, że z Centralnego Biura Antykorupcyjnego wyprowadzono 10 mln zł.

Z kolei poseł PiS Radosław Fogiel ocenił, że wpis Tuska, to próba „zamieszania w kotle polskiej polityki”. – Poziom egzaltacji jest zupełnie niestosowny. Tego typu oskarżenia raczej zwykle piszą anonimowi internauci w komentarzach, bijący się w imieniu swoich partii, a nie - wydawałoby się - poważny (polityk) – mówił w Polsat News. – Jest to na granicy tego, co nazywamy trollingiem – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej