RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pożar składowiska śmieci w Pionkach

Nikomu nic się nie stało (fot. straz.radom.pl)

Dogaszanie pożaru w Pionkach w województwie mazowieckim potrwa jeszcze co najmniej kilka godzin. Na miejscu pracuje 15 zastępów straży pożarnej. Poinformowała o tym Państwowa Straż Pożarna w Radomiu. Informację otrzymaliśmy na platformę TWOJE INFO.

„Trudny pożar”. Spłonęło złomowisko samochodów w Koszalinie

Strażacy opanowali pożar złomowiska samochodów w Koszalinie. Ogień już się nie rozprzestrzenia. – Ugaszone zostały wraki aut na zewnątrz terenu...

zobacz więcej

Pożar wybuchł około 2.00 w nocy z piątku na sobotę. W kulminacyjnym momencie gasiło go pięćdziesiąt jednostek straży pożarnej.

W sumie spaliło się około trzech tysięcy ton śmieci i tworzyw sztucznych oraz pobliski, opuszczony budynek.

Jak informowali strażacy, od początku akcja gaśnicza była bardzo trudna, gdyż w składowisku znajdowała się duża ilość tworzyw sztucznych. Na miejscu stale monitorowana jest jakość powietrza i wody.

Wczoraj odnotowano wzrost stężenia pyłów i substancji toksycznych w powietrzu oraz zalecano, by osoby starsze, chore i małe dzieci pozostały w domach.

W związku z pożarem policja zatrzymała 45 letniego mężczyznę, który mógł być sprawcą wybuchu ognia. Wczoraj trwały czynności mające na celu wyjaśnienie przebiegu zdarzenia. Na dziś zapowiedziano czynności procesowe.


Zgłoszenie o pożarze wpłynęło po godzinie drugiej w nocy z piątku na sobotę (fot. straz.radom.pl)

źródło:
Zobacz więcej