RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Powstało inteligentne lustro, które podpowie czego nie ubierać

Startup Shiftall sprzedaje też lodówkę, która zadba o to, by nigdy nie zabrakło w niej piwa (fot.pixabay.com)

Nie potrafi dopasowywać ubrań czy tworzyć stylizacji. Ale ostrzega, gdy użytkowniczka będzie chciała włożyć dwa razy ten sam strój na kolejne spotkanie z tą samą osobą.

Powstał robot do robienia pizzy. Setki placków w godzinę

Pracownicy pizzerii mogą się zacząć zastanawiać nad zmianą fachu. W Las Vegas zaprezentowano bowiem właśnie robota, który świetnie sobie radzi z...

zobacz więcej

Żeby lustro mogło ostrzegać przed takimi „wpadkami”, trzeba mu najpierw udostępnić swój kalendarz Google i zawsze przed wyjściem utrwalać w zwierciadlanym kadrze swoją stylizację. Wtedy przed kolejnym spotkaniem z tym samym człowiekiem (lub gronem ludzi) NeSSA automatycznie przypomni, że warto wyjąć z szafy inne ubrania.

NeSSA (skrót od Never Same Shirt Again) używa wbudowanego aparatu, aby utrwalić to, co właścicielka (lub właściciel) ma na sobie i przestrzega, że taka powtórka może być odebrana jako ubóstwo garderoby albo brak fantazji. Zarówno w odniesieniu do randki, jak i do spotkania w szerszym gronie (wtedy trzeba wpisać w lustro nazwę lub kryptonim wydarzenia).

W przedsprzedaży kosztuje 200 dolarów, ale - jak przekonują właściciele startupu Shiftall - kwota zwraca się szybko. Koncepcja jest banalnie prosta, czerwona dioda na ramie oznacza: „zakaz wyjścia”. Potrzeba jest zrozumiała gdyż można się nie zorientować, że wychodzimy w ulubionym sweterku lub sukience na kolejne spotkanie z tym samym człowiekiem.

NeSSA nie ma funkcji łączenia się ze sklepami, które oferują zwrot towaru do kilku lub kilkudziesięciu dni od zakupu, ale to wyzwanie twórcy z pewnością podejmą. Prototyp został zaprezentowany podczas targów CES 2020.

Startup Shiftall sprzedaje też lodówkę, która zadba o to, by nigdy nie zabrakło w niej piwa. Wewnąrz ma czujniki, które monitorują stan zapasów trunku i tempo ich znikania. Na tej podstawie lodówka sama zamawia ulubione piwo przez internet. Niestety, płacić za dostawę musi jednak właściciel sprzętu.

źródło:

Zobacz więcej