Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Londyńskie ZOO świętuje Dzień Kubusia Puchatka

Niedźwiedzica Winnie od której wziął nazwę Kubuś Puchatek (fot. WikipediaComons)

Dziś Dzień Kubusia Puchatka, przypadający w rocznicę urodzin jego twórcy, A. A. Milne'a. Dzień obchodzony jest szczególnie przez londyńskie ZOO, gdzie mieszkała Winnie – pierwowzór bohatera słynnych powieści.

Kubuś Puchatek ma swoje święto

Jest amatorem miodku i mieszka w Stumilowym Lesie. Najsłynniejszy miś świata, Kubuś Puchatek, bo o nim mowa, w sobotę ma swoje święto....

zobacz więcej

Przed przybyciem na Wyspy, Winnnie stała się maskotką oddziału kanadyjskiej armii. – W 1914 roku Winnie przybyła z nimi do Londynu. Opiekun, pułkownik Harry Coulborn udając się na front, zostawił ją pod opieką naszego ogrodu – mówi Alastair Wilkinson z londyńskiego ZOO.

Winnie miała też wyjątkowego fana: Christophera Robina, czyli syna A. A. Milne'a, który napisał dla swego dziecka książki o przygodach futrzaka – dodaje Wilkinson. – Mamy fotografię, na której stoją koło siebie ramię w ramię, a Christopher głaszcze Winnie. Świetnie się dogadywali – podkreśla.

– Trochę się od tego czasu zmieniło. Wtedy do zwierzaków można się było zbliżyć o wiele bardziej niż dziś – mówi Alastair Wilkinson.

W ogrodzie znajduje się pomnik misia, który ma wyraźnie wytarty nos. Powód? Podobno szczęście przynosi potarcie się z Kubusiem na nosy.

A w sobotę londyńskie ZOO, w którym mieszkał najbardziej literacki miś świata, wpuszcza dzieci za darmo. Jest jednak jeden warunek: trzeba przynieść swoją kubusiową maskotkę.

źródło:

Zobacz więcej