Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Disney rezygnuje z „Foxa”. Zmienia nazwy i loga

Disney rezygnuje z „Foxa" w nazwie (fot. Wikimedia Commons)

Walt Disney Company oficjalnie zmienia nazwy studiów filmowych po nabyciu w ubiegłym roku 21st Century Fox. Nową nazwą dla 20th Century Fox będzie teraz 20th Century Studios, a Fox Searchlight Pictures stanie się Searchlight Pictures.

Nadchodzą nowe „Gwiezdne Wojny”. Zobacz zwiastun „Mandaloriana” [WIDEO]

Dawno temu w odległej galaktyce działało wielu łowców nagród. Przygody jednego z nich przedstawi nowy serial Disneya „The Mandalorian” osadzony w...

zobacz więcej

Zmienia się nazwa i podświetlane logo, które sięga 85 lat wstecz. Usunięcie „Foxa”, ma zapobiec błędnemu skojarzeniu, że studio filmowe ma coś wspólnego z kanałem informacyjnym i siecią kablową Ruperta Murdocha – Fox News.

Walt Disney Company przejął w 2019 roku większość aktywów rozrywkowych Roberta Murdocha za 71,3 miliarda dolarów. Transakcja dotyczyła części „rozrywkowej” Foxa. Wśród przejętych marek znalazły się m.in. 20th Century Fox i Fox Searchlight Pictures. Kupując Foxa Disney nabył prawa m.in. do wielu znanych seriali i filmów, m.in. : „Avatar”, „Obcy”, „Deadpool”, „Planeta małp”, „Predator” czy „Kevin sam w domu”.

Po przejęciu Foxa przedstawiciele Disneya zapowiadali, że kultowa nazwa filmowych oddziałów studia 20th Century Fox nie ulegnie zmianie i produkcje nadal będą trafiały do kin pod znaną od dziesiątków lat nazwą. Disney zdecydował jednak o modyfikacji nazw swoich nowych wytwórni oraz skorygowaniu ich logotypów. Zmiana w obydwu przypadkach będzie dotyczyła słowa „Fox”, które zniknie z nazw oraz wszystkich logotypów.

„Downhill”, komediowy dramat z Willem Ferrellem i Julią Louis-Dreyfus, który swoją premierę ma w tym miesiącu na festiwalu Sundance, będzie pierwszym filmem z nową etykietą Searchlight Pictures. Na ekrany kin wejdzie 14 lutego. Nową nazwę wytwórni 20th Century Studios będzie można zobaczyć w filmie przygodowym „Call of the Wild” Jacka Londona z Harrisonem Fordem, który wejdzie na ekrany 21 lutego. Charakterystyczne fanfary, skomponowane przez Alfreda Newmana w 1933 r. odgrywane na początku filmów, pozostaną.

źródło:
Zobacz więcej