Odwołano mecze piłki nożnej w całym kraju. To skutek ataku na sędziego

W wyniku wybuchu bomby w samochodzie sędziego nikt nie ucierpiał (fot. REUTERS/Yiannis Kourtoglou)

Wszystkie mecze piłkarskie na Cyprze zostały odwołane na czas nieokreślony w związku ze strajkiem sędziów. Solidaryzują się oni z jednym ze swoich kolegów, pod którego samochodem podłożono bombę.

Trener, agenci i sędziowie piłkarscy zatrzymani. „Trzęsienie ziemi w belgijskim futbolu”

Trzęsienie ziemi w belgijskim futbolu – tak media nazwały wielką operację antykorupcyjną, której efektem było zatrzymanie trenera FC Brugge,...

zobacz więcej

Cypryjska federacja piłki nożnej poinformowała, że odwołano wszystkie spotkania na każdym szczeblu rozgrywek. Jednocześnie potępiła zamach jako „akt terroru”, którego celem było wytworzenie „atmosfery strachu” wśród arbitrów.

Z kolei stowarzyszenie sędziów piłkarskich zwróciło się do władz federacji i do mediów z apelem o „zaprzestanie dolewania oliwy do ognia” i powstrzymanie się od zbyt krytycznych komentarzy dotyczących decyzji podejmowanych przez arbitrów podczas meczów.

W nocy z 16 na 17 stycznia bomba domowej produkcji wybuchła w samochodzie sędziego Andreasa Constantinou w Larnace na południu wyspy. Nikt nie został ranny.

Podobny strajk arbitrów, wywołany atakiem bombowym na jednego z nich, odbył się już na Cyprze w 2015 roku. Przerwa w rozgrywkach trwała tydzień.

źródło:

Zobacz więcej