RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Podleśna w Norwegii mówi o Polsce jako prześladowana „wierząca katoliczka”

Działaczka społeczna Elżbieta Podleśna (fot. arch.PAP/Piotr Augustyniak)
Działaczka społeczna Elżbieta Podleśna (fot. arch.PAP/Piotr Augustyniak)

Najnowsze

Popularne

O „problemie wysokiego poparcia dla PiS”, „rozpolitykowanym Kościele” i „ogromnej nietolerancji” w Polsce rozmawiali prelegenci „Festiwalu Polskiego” w Asker na przedmieściach stolicy Norwegii, Oslo. W debacie uczestniczyła m.in. Elżbieta Podleśna znana z profanacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej – informuje portal niezalezna.pl.

Pracował tak samo jak norwescy koledzy, zarabiał połowę. „W Polsce jest taniej”

„Ocean Venture AS dopuściło się dyskryminacji ze względu na pochodzenie etniczne marynarza w związku z określeniem wymiaru wynagrodzenia” – to...

zobacz więcej

W dyskusji poświęconej bieżącej sytuacji politycznej w Polsce oprócz Podleśnej udział wzięli Nina Witoszek z Uniwersytetu w Oslo, politolog Jørn Holm-Hansen oraz dziennikarka „Rzeczpospolitej” Zuzanna Dąbrowska.

Dyskutanci próbowali dociec przyczyn głównego, ich zdaniem, „problemu” Polski, jakim jest utrzymujące się wysokie poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości.

Elżbietę Podleśną prowadzący debatę reżyser Igor Devold przedstawił jako „opozycyjną aktywistkę, która „ozdobiła” ikonę Czarnej Madonny flagą LGBTQ, co spowodowało „najście policji” na jej dom o 6 rano.

Według Podleśnej zwycięstwo PiS jest skutkiem aktywność partii i uprawiana przez nią propaganda.

Określając się mianem „wierzącej katoliczki” aktywistka twierdziła jednocześnie, że główne problemy Polski to rozpolitykowany Kościół z jego „antybohaterem” abp. Markiem Jędraszewskim i brak tolerancji oraz akceptacji mniejszości, czego dowodem miałyby być zajścia podczas „Marszu Dumy” w Białymstoku.

Podczas Festiwalu zaplanowano również spotkanie z politykiem Unii Wolności i Nowoczesnej, byłym dyrektorem Zarządu Wywiadu UOP Piotrem Niemczykiem (w programie przedstawiono go jako pisarza), a także projekcje filmów „Obywatel Jones” i „Pokot” Agnieszki Holland, oraz „Tylko nie mów nikomu” Tomasza i Marka Sekielskich.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej