Tusk po rezolucji PE przeciw Polsce: Chcą bezkarnie kraść, szczują jednych na drugich

Donald Tusk jest obecnie szefem Europejskiej Partii Ludowej, której europosłowie zagłosowali w czwartek za rezolucją przeciwko Polsce (fot. Stipe Majic/Anadolu Agency via Getty Images)

W zamieszczopnym na Twiterze wpisie Donald Tusk atakuje Polaków, którzy mają inne poglądy polityczne i nie głosują na ugrupowania opozycyjne. Oskarża ich m.in. o popieranie złodziejstwa, wyprowadzanie Polski z UE i niszczenie sądów. Tusk jest obecnie szefem Europejskiej Partii Ludowej, której europosłowie zagłosowali w czwartek za rezolucją przeciwko Polsce.

„Dlaczego opluwacie Polskę?”. Mazurek pyta europosłów opozycji o głosowanie

„Dlaczego opluwacie Nasz Polski Dom? Dlaczego donosicie na swój kraj? Dlaczego szkodzicie Polakom? Dlaczego niszczycie wizerunek i autorytet...

zobacz więcej

Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie praworządności w Polsce. Stwierdził w niej, że sytuacja się pogarsza dlatego apeluje do KE i Rady UE o wykorzystanie dostępnych narzędzi, by wyeliminować ryzyko naruszania wartości unijnych.

A chodzi o wykorzystanie „przyspieszonych postępowań ws. uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego przed TSUE” oraz o zastosowanie „środków tymczasowych, aby wyeliminować wyraźne ryzyko poważnego naruszenia przez Polskę wartości, na których opiera się Unia”.

Donald Tusk jeszcze bardziej podgrzewa atmosferę wokół Polski. Zamieszcza na Twitterze wpis sugerujący, że w Polsce niszczone są sądy, by można było kraść: „Wyprowadzają Polskę z Unii, niszczą sądy, by bezkarnie kraść, szczują jednych Polaków przeciw drugim. Głosujesz na nich? Masz prawo. Ale nie masz prawa dłużej udawać, że tego nie widzisz. Bo widzisz”.

Tusk jest dziś szefem EPP - Europejskiej Partii Ludowej, której europosłowie zagłosowali przeciwko Polsce. Za rezolucją opowiedziało się 446 posłów; przeciw było 178; od głosu wstrzymało się 41. Poparli ją m.in. Ewa Kopacz, Janusz Lewandowski, Radosław Sikorski, Róża Thun und Hohenstein czy Jarosław Kalinowski.

źródło:
Zobacz więcej