Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Mgła na lotnisku Kraków-Balice. Odwołane loty, opóźnienia i przekierowania

Utrudnienia na lotnisku Kraków-Balice (fot. Shutterstcok/WDnet Creation)

W piątek wieczorem mgła utrudnia starty i lądowania samolotów w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kraków-Balice. Część lotów odwołano, inne mają opóźnienia lub są przekierowywane do innych miast.

LOT chce przejąć niemieckie linie. Ruszyły negocjacje

Polska Grupa Lotnicza, właściciel linii LOT, może przejąć niemieckiego przewoźnika turystycznego CONDOR. Ruszyły już negocjacje w tej sprawie -...

zobacz więcej

Jak poinformowała rzeczniczka Kraków Airport Natalia Vince, złe warunki atmosferyczne od rana w piątek zakłócają pracę lotniska. Po porannym przestoju starty i lądowania były wznawiane przed południem. Potem jednak pogoda znowu się pogorszyła, co spowodowało kolejne utrudnienia wieczorem.

Statusy lotów są na bieżąco aktualizowane na stronie www.krakowairport.pl i aplikacji mobilnej.

Według tablicy lotów zostały odwołane wieczorne przyloty z m.in. Dortmundu, Warszawy, Londynu, Gdańska i Amsterdamu. Część samolotów została przekierowana do Katowic, Wrocławia, Rzeszowa, Warszawy i Ostrawy. Także z innych lotnisk odbywają się niektóre odloty, a popołudniowe i wieczorne połączenia Kraków - Piza, Dusseldorf, Dortmund, Wiedeń, Gdańsk, Monachium, Frankfurt i Londyn zostały odwołane.

Zarząd lotniska zapewnia, że pracownicy obsługi terminalowej w ścisłej współpracy z liniami lotniczymi są zaangażowani w przekazywanie informacji pasażerom o statusie ich lotów.

– Pasażerów przepraszamy za trudności spowodowane trudnymi warunkami atmosferycznymi. Dla wszystkich pracowników Kraków Airport najważniejsze jest bezpieczeństwo – podkreśliła Vince.

źródło:

Zobacz więcej