RAPORT

Tusk kontra Tusk

Fabryka samochodów Tesli w Niemczech szuka pracowników w Polsce

Niemcom nie podoba się, że Tesla szuka pracowników w Polsce (fot. David Butow/Corbis via Getty Images)
Niemcom nie podoba się, że Tesla szuka pracowników w Polsce (fot. David Butow/Corbis via Getty Images)

Nowa fabryka amerykańskiego producenta elektrycznych samochodów Tesla, która ma powstać w niemieckiej Brandenburgii, chce dać pracę także Polakom. Niemcom to się nie podoba.

Morawiecki: Mamy rekordową nadwyżkę w handlu zagranicznym w historii

„Mamy rekordową, największą nadwyżkę w handlu zagranicznym w historii” – podał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. „To zasługa przede...

zobacz więcej

Informacja o poszukiwaniach pracowników do zakładów Tesli wśród Polaków wywołała niezadowolenie wśród Niemców z Brandenburgii. W landzie panuje dość spore – jak na niemieckie warunki – bezrobocie i nie ma wysoko zaawansowanego przemysłu.

Portal informacyjny ntv przypomina, że Tesla wynegocjowała bardzo korzystne warunki zakupu gruntu pod fabrykę, dzięki nadziejom na ożywienie gospodarcze okolicy. Ponoć nikt z decydentów nie myślał, że nowe miejsca pracy mogą zająć pracownicy z Polski.

Jak stwierdził minister gospodarki Brandenburgii, Joerg Steinbach, Tesla będzie potrzebować tysięcy pracowników i jest oczywiste, że nie znajdzie ich tylko w Niemczech. – W fabryce w Gruenheide będą pracować specjaliści z całego świata – powiedział Steinbach.

Tesla chce przenieść sprzedaż samochodów do internetu

Producent samochodów elektrycznych Tesla ogłosił, że będzie sprzedawać sedana Model 3 po obniżonej cenie 35 tys. dol.; aby dotrzymać obietnicy...

zobacz więcej

W internecie pojawiło się niedawno ogłoszenie, z którego wynika, ze firma chce dać pracę specjalistom ds. rekrutacji, mówiącym płynnie po niemiecku, angielsku i polsku. Widać, że Tesla intensywnie szuka rąk do pracy także po naszej stronie Odry.

Fabryka ma zatrudnić około 8 tys. pracowników. Szef Tesli, Elon Musk jest przekonany, że gdy osiągnie pełną wydajność, ma produkować 500 tys. samochodów rocznie. Pierwsze elektroauta mają zjechać z taśmy produkcyjnej już w 2021 roku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej