Raport

Epidemia koronawirusa

Kibice Polonii płaczą. Padła najpiękniejsza samica jaguara z warszawskiego zoo

W 2019 roku w głosowaniu internautów Beata została wybrana najpiękniejszym dzikim kotem warszawskiego zoo (fot. FB/Polonia Warszawa)

Przykra wiadomość z warszawskiego zoo. – W czwartek zmarła jaguarzyca, która była naszym symbolem – powiedział nam Michał, kibic Polonii Warszawa. Beata mieszkała w stołecznym ogrodzie zoologicznym od 16 lat.

Mecz z gwiazdami muzyki, koncerty i licytacje. Charytatywna impreza TVP

W sobotę w Starych Babicach pod Warszawą odbędzie się wielka sportowa impreza, a w jej trakcie m.in. mecz między reprezentacją TVP i gwiazdami...

zobacz więcej

Informację potwierdził klub Polonia Warszawa na swoim facebookowym profilu. „Niespodziewane i bardzo przykre wieści. Po ciężkiej chorobie odeszła od nas jaguarzyca Beata Konwiktorska VI z Warszawskie ZOO”.

Jaguary zazwyczaj są cętkowanymi zwierzętami, Beata była czarna, w związku z tym kibicie Polonii Warszawa uczynili z niej symbol ich klubu, nadając jej imię – Beata Konwiktorska VI (adres klubu).  Przez lata wspierali  finansowo jej utrzymanie.

Beata urodziła się w 2003 roku w czeskim ogrodzie w Ołomuńcu. W warszawskim ogrodzie zamieszkała rok później. Zwierzę cieszyło się niesamowitą popularnością. W 2019 roku w głosowaniu internautów Beata została wybrana najpiękniejszym kotem zoo. Razem ze swoim wybrankiem Kalim doczekali się gromadki pociech.

źródło:
Zobacz więcej