RAPORT

Tusk kontra Tusk

Hiszpanie boją się ataków terrorystycznych na petrochemie

Hiszpanie boją się ataków terrorystycznych na petrochemie i cysterny z paliwem (fot. PAP/ EPA/SUSANNA SAEZ)
Hiszpanie boją się ataków terrorystycznych na petrochemie i cysterny z paliwem (fot. PAP/ EPA/SUSANNA SAEZ)

Dowództwo hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil) wydało alert w sprawie możliwych zamachów terrorystycznych na obiekty petrochemiczne w kraju i pojazdy przewożące paliwo.

Zmarła kolejna ofiara wybuchu w zakładzie petrochemicznym

Zmarła trzecia ofiara wybuchu w zakładzie petrochemicznym koło Tarragony, w północno-wschodniej Hiszpanii. Do eksplozji doszło we wtorek w...

zobacz więcej

Dokument opublikował dziennik „El Confidencial”. We wtorek wieczorem doszło do wybuchu w zakładzie petrochemicznym koło Tarragony, wskutek której zginęły trzy osoby, a siedem zostało ciężko rannych. Władze Guardia Civil w swym alercie odnosi się do apelu dżihadystów. W komunikatorze Telegram, tzw. Państwo Islamskie (IS) zaapelowało do swych zwolenników o przeprowadzanie zamachów.

„Wezwanie IS dotyczy przeprowadzania ataków na stacje paliw, na wypełnione paliwem cysterny oraz infrastrukturę sieci przesyłu” – napisały w dokumencie władze hiszpańskiej żandarmerii.

Z informacji gazety „El Confidencial” wynika, że Guardia Civil wezwała hiszpańskie służby bezpieczeństwa do „zwiększonej czujności w najbliższych dniach w związku z możliwym atakiem terrorystycznym”.

Według kierownictwa Guardia Civil najbardziej prawdopodobnym celem zamachu w Hiszpanii miałyby być samochody-cysterny transportujące paliwo.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej