RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Urodził się z 3 promilami alkoholu we krwi. Nie udało się uratować noworodka

Zmarło dziecko, które urodziło się z 3 promilami alkoholu we krwi niestety (fot. Shutterstock/Loren_Zecena)
Zmarło dziecko, które urodziło się z 3 promilami alkoholu we krwi niestety (fot. Shutterstock/Loren_Zecena)

Najnowsze

Popularne

Do prokuratury dotarła informacja o śmierci dziecka, które urodziło się w szpitalu w Nowym Dworze Mazowieckim, mając we krwi ponad trzy promile alkoholu. Zlecono sekcję zwłok zmarłego dziecka.

Stefan W. podejrzany o zabójstwo Adamowicza chce kilku milionów odszkodowania

Podejrzany o zabójstwo prezydenta Gdańska Stefan W. chce od państwa milionów złotych odszkodowania – informuje „Super Express”. Dziennik powołuje...

zobacz więcej

Rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, Marcin Saduś. przekazał, że dochodzenie nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Dworze Mazowieckim w sprawie zdarzenia, które miało miejsce w szpitalu przed Bożym Narodzeniem. Wówczas w szpitalu w Nowym Dworze Mazowieckim pijana 44-letnia kobieta urodziła nietrzeźwe dziecko.

– Zarówno matka, jak i noworodek mieli ponad 3,2 promila alkoholu we krwi – powiedział prokurator. Dziecko od razu zostało przeniesione na szpitalny oddział, a w pierwszych dniach stycznia 44-letnia kobieta usłyszała zarzuty związane z narażeniem dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo spowodowania ciężkiego uszczerbku na jego zdrowiu. – Kobieta przyznała się do tych zarzutów – podkreślił prokurator.

Niestety, w piątek do prokuratury wpłynęła zawiadomienie o śmierci dziecka. – Ta informacja może mieć wpływ na zmianę kwalifikacji prawnej będącej przedmiotem śledztwa, ponieważ już teraz wiemy, że dziecko obarczone było pewnymi wadami genetycznymi, które mogły mieć związek z zażywaniem alkoholu przez matkę w czasie ciąży – dodał prokurator.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej