RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kandydat na szefa PO rezygnuje ze startu w partyjnych wyborach

– Ruszamy z panią marszałek w kampanię – poinformował Bartosz Arłukowicz (fot. PAP/Rafał Guz)

Podjąłem decyzję o przerwaniu swojej kampanii wewnętrznej i wsparciu kandydatki na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w kampanii wyborczej – poinformował europoseł PO Bartosz Arłukowicz. Jak dodał, oznacza to, że nie będzie kandydował na szefa PO.

Zdaniem Kidawy-Błońskiej Komisja Wenecka to ciało unijne. Internauci załamują ręce

– Jak wizyta Komisji Weneckiej może być nielegalna? To jest ciało unijne, a my jesteśmy członkiem UE – powiedziała w TVN Małgorzata Kidawa-Błońska....

zobacz więcej

– Już dzisiaj podjąłem decyzję o przerwaniu swojej kampanii wewnętrznej i wsparciu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w kampanii wyborczej. Dzisiaj staję obok Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, oddajęsię do pełnej dyspozycji na najbliższe miesiące i ruszamy z panią marszałek w kampanię – powiedział Arłukowicz.

Dopytywany przez media o szczegóły swojej decyzji dodał, że oznacza ona, iż nie będzie kandydował na przewodniczącego Platformy.

Zaapelował jednocześnie do partyjnych kolegów o jak najszybszy wybór nowego szefa ugrupowania. Przyznał, że liczy na rozstrzygnięcie wyborów już w pierwszej turze, 25 stycznia.

– Jak najszybciej powinniśmy wybrać szefa i jak najszybciej wszyscy w pełnym składzie, z pełnym zaangażowaniem powinniśmy stanąć wokół Małgorzaty Kidawy-Błońskiej – mówił Arłukowicz podczas wspólnej konferencji prasowej z kandydatką PO na prezydenta.

Pytany, czy aby przyspieszyć wybranie nowego szefa PO, poprze w wyborach wewnętrznych szefa klubu KO Borysa Budkę, Arłukowicz odparł: „Ja popieram Małgorzatę Kidawę-Błońską i z Małgorzatą Kidawą-Błońską ruszamy w kampanię wyborczą”.

– Co do wewnętrznych spraw PO wypowiem się w innym miejscu i w innym czasie – podkreślił.

O funkcję szefa Platformy walczyć więc będzie Tomasz Siemoniak, Borys Budka, Joanna Mucha i Bartłomiej Sienkiewicz oraz Bogdan Zdrojewski.

Pierwsza tura wyborów przewodniczącego ma się odbyć 25 stycznia, ewentualna druga – 8 lutego. Wyboru będą dokonywać wszyscy członkowie partii w swoich kołach.

źródło:

Zobacz więcej